כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סאן מיקרוסיסטמס מדווחת תוצאות הרבעון השלישי של שנת הכספים ‏2008

5/05/2008

סאן מיקרוסיסטמס דיווחה כי ברבעון השלישי של שנת הכספים 2008 שלה שהסתיים ב- 30 במרץ, הגיעו הכנסותיה ל– 3.266 מיליארד דולר, ירידה של 0.5 אחוזים בהשוואה ל- 3.283 מיליארד דולר ברבעון השלישי של שנת הכספים 2007.
הרווח הגולמי הכולל היה 44.9 אחוז מההכנסות, גידול של 0.4 אחוז בהשוואה לרבעון השלישי בשנה שעברה.

סאן רשמה ברבעון השלישי הפסד נקי של 34 מיליון דולר על בסיס  GAAP (0.04 דולר למניה), בהשוואה לרווח נקי של 67 מיליון דולר (0.07 דולר למניה)  ברבעון השלישי של שנת הכספים 2007.

ההפסד הנקי ברבעון השלישי כלל הוצאות קשורות לרכישה של MySQL, אשר הפחיתו את הרווח  הנקי בכ- 0.04 דולר למניה.

ברבעון השלישי יצרה סאן מפעילויות מזומנים בהיקף של 329 מיליון דולר, ובסוף הרבעון היו בקופתה מזומנים וניירות ערך סחירים בהיקף של 3.801 מיליארד דולר.

במהלך הרבעון השלישי המשיכה סאן למנף את מצב המזומנים שלה, והוציאה 300 מיליון דולר על רכש חוזר של 17.5 מיליון ממניותיה. כיום נשארו 500 מיליון דולר להשלמת תוכנית רכש מניות חוזר ב- 3 מיליארד דולר עליה הודיעה החברה ברבעון השני של שנת הכספים 2007 שלה.

"כלכלת ארה"ב הציגה לסאן אתגרים משמעותיים ברבעון השלישי, והאפילה על התקדמותנו במדינות וכלכלות מתפתחות ברחבי העולם", אמר ג'ונתן שוורץ, מנכ"ל סאן. "עם גידול דו-ספרתי בהשוואה שנתית בהודו וברזיל, וגידול תלת-ספרתי בהשוואה שנתית בהכנסות ממערכות שבבים מרובי נימים (CMT) מבוססות סולאריס ויעילות-אנרגיה, סאן עשתה התקדמות ניכרת במהלך הרבעון. אנו ממשיכים להשקיע בעתיד הנוצר ע"י אלטרנטיבות פתוחות לטכנולוגיות קנייניות, כפי שבא לביטוי באופן הטוב ביותר ברכישת MySQL. העולם מתקדם לחדשנות קוד פיתוח, וסאן ממשיכה להוביל מהפכה זאת".

ציוני דרך ברבעון השלישי:

• בהשוואה שנתית דיווחה סאן על גידול בהכנסות ב– 12 מתוך 16 אזורי מכירות גיאוגרפיים במהלך הרבעון השלישי, עם גידול דו-ספרתי בהכנסות בשווקים בינלאומיים מרכזיים ברחבי EMEA, אסיה פסיפיק ואמריקה הדרומית.
• מנקודת מבט של מוצרים, ההכנסות ממערכות CMT מבוססות סולאריס יותר מאשר הוכפלו בהשוואה לשנה הקודמת, כאשר גם מערכות להבים של סאן רשמו גידול מרשים בהכנסות, אשר קודם ע"י המערך המקיף של סאן הכולל מוצרים מבוססי AMD Optrron, Intel Xeon,  ו- Sun UltraSPARC.
• כשהיא מקדמת את נוכחותה בשוק תוכנות קוד פתוח, סאן הודיעה על הסגירה של שתי רכישות משמעותיות:  MySQL – ספקית מסד נתונים הפופולארי ביותר בעולם בקוד פתוח , ו- Innotek אשר  מוצרי Virtual Box שלה מספקים וירטואליזצית דסקטופ חופשית.
• סאן חתמה על  הסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם משרד החינוך של סין לטיפוח כישרונות הנדסיים בתחום מעגלים משולבים, ופיתוח תעשייה מבוסס על פלטפורמת סיליקון קוד פתוח OpenSPARC של סאן.
• סאן זכתה בחוזים משמעותיים, כולל מימון מהסוכנות לפרויקטי מחקר בטחוני מתקדמים (DRAPA)  של ארה"ב עבור פרויקט מחקר לחמש שנים וחצי הממוקד בחיבוריות בין מיקרו מעבדים דרך רשתות אופטיות על-שבב המתאפשרות ע"י פוטוניקת סיליקון ותקשורת קירבה (Proximity).

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.