כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

קבוצת דיסקונט נערכת לתקנות באזל 2 ומיישמת מערכת ניהול סיכונים מבוססת SAS בהיקף של מיליון דולר

6/05/2008

המערכת היא עבור כלל החברות בקבוצת דיסקונט בארץ ובחו"ל

חברת מיה מחשבים, המייצגת בישראל את SAS, מהחברות המובילות בעולם בתחום הבינה העסקית, מכריזה על זכייתה במכרז להקמת מערכת ניהול סיכונים מבוססת SAS בקבוצת דיסקונט.

בשלב הראשון של הפרויקט תיושם  פלטפורמה מתקדמת לניהול סיכונים שתסייע לבנק להיערך ולעמוד בדרישות של תקנות באזל 2, העוסקות ברגולציה בתחום הבנקאות.

יישום תכנית באזל 2, שנכתבה ופורסמה על ידי בנק ישראל, מחייבת את כל הבנקים בישראל לעמוד בתקנות הרגולציה עד לשנת 2009. תקנות אלו מכילות מספר נספחים, כאשר בשלב הראשון תיושם עבור החברות בקבוצת דיסקונט "הגישה הסטנדרטית" מתוך תקנות אלו. בשלב ההמשך של הפרויקט ישולבו גישות אנליטיות מתקדמות ויישומים אנליטיים לניהול סיכונים מתוך באזל 2.

חברת B&D ומיה מחשבים נבחרו להטמיע את המערכת הייעודית, מבוססת SAS בקבוצת דיסקונט, כל זאת בעזרת ממשק ידידותי ונוח המבוסס על הטכנולוגיות המתקדמות בתחום.

צבי צוויג, מנכ"ל מיה מחשבים, מסר כי "בנק דיסקונט הוא הראשון שראה בבאזל 2, לא רק תקנות מחייבות, כי אם מנוף, שיאפשר יישום פלטפורמה אנליטית מתקדמת לתחום ניהול הסיכונים בבנק. מתוך ראייה זו נבחרה מערכת SAS, שהציעה את הפלטפורמה המתקדמת והמובילה להטמעת פרויקט זה."

אודות מיה מחשבים

חברת מיה מחשבים (1980) והיא הנציגה הבלעדית בישראל של ספקית התוכנה האמריקנית SAS. חברת SAS היא מובילה בין לאומית בתוכנות ובשירותי Business Intelligence, המאפשרים להפוך נתונים גולמיים למידע שימושי. מיה מחשבים משרתת בארץ למעלה מ-100 חברות, משרדי ממשלה, מוסדות מחקר ואקדמיה ואלפי משתמשים. הנהלת מיה מחשבים ממוקמת בהרצליה והיא מעסיקה בישראל כ-30 עובדים. אתר החברה http://www.miac.com

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.