כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

עדו קארו מפעילים ניהול תיקי השקעות:"השפעת השווקים בחו"ל על השוק המקומי תמשיך להתחזק ב-2009"

6/05/2008

לקראת סוף שנת 2008 ותחילת 2009 צפוי שינוי בשוק ההון אשר נובע, בין היתר, מהמשך צמיחה גבוהה יחסית בשווקים המתעוררים

דבריו של עדו קארו, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של פעילים ניהול תיקי השקעות מקבוצת בנק הפועלים, לקראת הוועידה השנייה לתכנון פיננסי של בנק הפועלים אשר נערכה אמש (שני) במלון דייויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב: "השפעת השווקים בחו"ל על השוק המקומי תמשיך להתגבר. לקראת סוף שנת 2008 ותחילת 2009 ייתכן ונחזה במפנה בשוק ההון וצפויה צמיחה גבוהה יותר, הרבה מכך תודות לשווקים המתעוררים".

לדברי קארו, קיימות בארץ 7 חברות דואליות אשר נסחרות בארץ ובחו"ל כמו טבע, נייס ואלביט מערכות. לחברות הללו השפעה חזקה על המתאם בין השוק הבינלאומי למקומי ומשקלן של חברות אלה במדד המעו"ף הינו כ-33%. בנוסף, קיימות חברות דואליות למחצה (חברות המחזיקות בחברת בת הנסחרת בבורסות בחו"ל) כגון אפריקה ישראל וחברת הבת שלה א.פ.י. פיתוח, וכן קרדן אן.וי וחברת הבת שלה, ג'י.טי.סי.

עוד הוסיף קארו, כי כ-60% מהיקף ההכנסות של כל החברות הנסחרות במדד ת"א-25 מגיע משווקי חו"ל . מפילוח סקטוריאלי שנערך, ניתן למצוא כי 94% מההכנסות השנתיות של החברות בענף הכימיה הגיעו מחו"ל. בענף האלקטרוניקה, מעל ל-80% מההכנסות השנתיות מגיעות מעבר לים, כשאת הנתון המוחץ ביותר ניתן למצוא בענף הנדל"ן: 96% מההכנסות התקבלו ממקורות בחו"ל.

לדבריו, קשר הדוק זה בין השווקים הבינלאומיים לבין השוק המקומי עשוי להתחזק עוד יותר ולקראת סוף שנת 2008 ותחילת 2009 ייתכן שינוי במגמה עקב התגברות הצמיחה הגלובלית, זאת גם על פי התחזיות של קרן המטבע הבינלאומית.

אודות פעילים ניהול תיקי השקעות בע"מ

חברת פעילים, המתמחה בניהול תיקי השקעות לפרטיים ומוסדיים, הוקמה בשנת 1987 כחברת בת של בנק הפועלים. כיום נחשבת פעילים, המנהלת נכסים בהיקף של כ-8.2 מיליארד שקל, לאחת מהחברות המרכזיות בתחום ניהול תיקי ההשקעות בישראל. בהיותה חברת בת של בנק הפועלים, הגוף הפיננסי המוביל במדינה, נהנית פעילים מגב כלכלי איתן. עובדה זו מאפשרת לפעילים להעניק ללקוחותיה ביטחון מלא ולהעמיד לרשותם כלים ושירותים כלכליים מהמתקדמים מסוגם, לצד מומחים מובילים בתחום ההשקעות. יו"ר פעילים הוא יורם גבאי והמנכ"ל הוא גדי מרץ.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.