כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

תערוכה חדשה: "אליפות העולם בבולאות"

12/05/2008

בפתיחה אשר תערך השבוע, ביום רביעי 14 במאי, בתל אביב יוצגו פריטים נדירים ומיוחדים ממיטב אוספי הבולים בעולם -  בתערוכה אוספים מ- 70 מדינות - בשווי של כ- 100 מיליון דולר; חוויה לכל המשפחה – בול אישי עם ריח פרחים אמיתי –הכניסה חופשית

תערוכת בולים עולמית תפתח השבוע ביום רביעי, ה- 14 במאי 2008 בגני התערוכה בתל אביב, בהשתתפות מציגים מלמעלה מ- 70 מדינות מרחבי תבל. בתערוכה העולמית, שלראשונה בישראל תיערך במתכונת החדשנית של אליפות עולם בבולאות, יוצגו ממיטב אוספי הבולים הקיימים כיום בעולם, וזו הזדמנות חד-פעמית לצפות במגוון עשיר של פריטים בולאיים נדירים ויקרי מציאות. 

התערוכה מבטיחה להיות מוקד משיכה מהנה לכל המשפחה ותציע הפתעות ופעילויות.  השירות הבולאי של חברת דואר ישראל ינפיק פריטים בולאיים חדשניים ומיוחדים לתערוכה. לראשונה תוכלו להצטלם ולקבל גיליון בולים אישי עם ריח פרחים אמיתי, להצטלם למזכרת עם בוב ספוג ולהנציח את הרגע על גיליון של "הבול שלי" , לרכוש קונטרסים מהודרים בהם "סיפורה של תל אביב במבט בולאי", "סיפור תיבת נח" ו"אגמון החולה" בגירסאות מחויכות הכוללות קטעי תוכן ודפי הפעלה, גיליון בולים מיוחד עם 12 דמויות מגיבורי ערוץ ג'טיקס לילדים (וגם למי שמרגישים ילדים...), מוצרי מזכרת בנושא 60 שנה למדינה ועוד...  השירות הבולאי מקים מתחם פעילות ענק לכל המשפחה – הכולל שעשועון טריוויה בולאי מהנה דפי הפעלה, פעילות יוצרת וכמובן סיורים מודרכים בין דפי התצוגה שבתערוכה ועוד.

אליפות העולם בבולאות ישראל 2008 בחסות איגוד הבולאות העולמי, תיערך בתל אביב מיום רביעי 14 במאי, 2008 ועד ליום רביעי 21 במאי, 2008.  אליפות העולם בבולאות ישראל 2008 מאורגנת על ידי התאחדות בולאי ישראל בשיתוף/בחסות עם דואר ישראל  והשירות הבולאי. יותר מ- 70 מדינות ישתתפו בתערוכה עם מגוון של 2,600 מסגרות תצוגה של האוספים הבולאיים הטובים בעולם בשווי של למעלה מ- 100 מיליון דולר!

המתכונת של "אליפות העולם בבולאות" היא חדשנית. במדור זה בתערוכה יתחרו ביניהם האוספים הטובים בעולם, כולל אלה שכבר זכו בעבר במקומות ראשונים.  לכן הפעם התחרות תהיה קשה במיוחד.

הבולאות העולמית מיוצגת בתערוכה בשורה של אוספים קלאסיים שרוכזו מכל רחבי תבל. ב-2,600 מסגרות התצוגה יוכל המבקר לצפות במיטב האוספים הפרטיים הקיימים כיום בעולם, שרבים מהם מוערכים בסדר גודל של מיליוני דולרים. לקהל הישראלי ניתנת הזדמנות נדירה לצפות בבולים ייחודיים דוגמת בול "הג'ני ההפוך" האמריקני, לראות את האוסף הטוב בעולם של בוליה הראשונים של צרפת, או לעיין בתיעוד בולאי של תקופות סוערות בהיסטוריה דוגמת מלחמת הבורים בדרום אפריקה, או תקופת מלחמת האזרחים בסין.

בתערוכה זו רוכזו יותר מאשר אי פעם, כל האוספים המצטיינים בעולם המתארים את תולדות הדואר של ארץ ישראל. ניתן יהיה לראות דוגמאות של מכתבים נדירים ביותר שנשלחו בארץ ישראל החל מתקופת ימי הביניים, וכלה במדינת ישראל. מכתבי הסוחרים האירופים שפעלו בערי החוף של ארץ ישראל בימי הביניים, משרדי הדואר שהפעילו מעצמות אירופה בשטחה של האימפריה הטורקית המתפוררת, מכתביהם של אנשי מושבות העלייה הראשונה, דואר היחידות הצבאיות שנלחמו בארץ ישראל במלחמות העולם, ושירותי הדואר לשעת חירום שהופעלו בזמן מלחמת העצמאות. כולם יחד מספקים תיאור מרתק של תולדותיה הסוערות של ארץ ישראל.

בצד האוספים התחרותיים, הוקם בתערוכה גם אגף הדרכה, בו יוכלו המבקרים ליהנות משורה ארוכה של פריטים בולאיים מעניינים ומשעשעים כאחד. בולים במגוון צורות וגדלים, מודפסים על חומרים מוזרים דוגמת ברזל, עץ ומשי. בולים תלת מימדים, ובולים בהם הוסתרו מסרים סודיים. בולי תעמולה שעוררו מחאות דיפלומטיות ואף הובילו לפרוץ מלחמות עקובות מדם, בצד בולי צדקה שתרמו לקידום מטרות נעלות בכל רחבי תבל. בולים שבעיצובם נעשו טעויות מצחיקות ומביכות, בצד בולים חשובים המתעדים מאורעות היסטוריים רבי חשיבות.

אירועים בתערוכה:

בשטח התערוכה יתקיימו סיורים מודרכים שיובילו את המבקרים בין מסגרות התצוגה ויפנו את תשומת לב המבקרים אל הפריטים החשובים והמעניינים ביותר.

אליפות העולם בבולאות ישראל 2008 תארח סמינרים מקצועיים של ארגונים בולאיים שונים, סדנאות לאספן המתחיל וסיורים מודרכים לקהל הרחב למבוגרים ולילדים. השרות הבולאי של דואר ישראל ינפיק פריטים בולאיים מיוחדים לתערוכה.  במשך כל ימי התערוכה יתקיים במקום שעשועון טריוויה נושא פרסים.

הערכות אוספים: יתכן ובאוסף הבולים הביתי שלכם מצויים בולים נדירים ויקרים ואולי בין המסמכים הישנים של הסבא או ההורים ישנם מכתבים שיש להם ערך אספני.  את התשובה ניתן יהיה לקבל, ללא תמורה, על ידי מומחים לבולים שיפעלו בתערוכה. 

שעות פתיחת התערוכה: הכניסה חופשית

ביום הפתיחה, יום רביעי, 14 במאי – 13:30 – 22:00, ביום שישי, 16 במאי  – 10:00–15:00
בשבת, 17 במאי– 20:45–23:00, בשאר ימי התערוכה – 11:00–22:00, ביום רביעי 21 במאי 11:00 – 18:00 

מיקום התערוכה:

התערוכה תתקיים באולם החדש של מרכז הירידים והקונגרסים הממוקם בגני התערוכה בתל אביב.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.