כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

לראשונה בישראל: סטודנטים לתואר ראשון במתמטיקה וסטטיסטיקה באונ' בר-אילן יוסמכו על מערכות SAS

14/05/2008

התעודה תינתן על ידי נציגת SAS בישראל, חברת 'מיה מחשבים', לסטודנטים שיעמדו בבחינות בהצלחה

שיתוף פעולה ראשון מסוגו: אוניברסיטת בר אילן בשיתוף עם חברת מיה מחשבים, נציגת SAS בארץ, מציעה הסמכה ליישומי SAS לסטודנטים לתואר ראשון במתמטיקה וסטטיסטיקה .

SAS היא מערכת תוכנה לסטטיסטיקה לניתוח נתונים. עשרות ארגונים בארץ משתמשים ב SAS, כמו: מכוני מחקר, משרדים ממשלתיים וציבוריים, חברות פיננסיות ותעשייתיות ועוד. אלה אוספים נתונים מניסויים אודות כח אדם, מוצרים, מכירות וכו'. הסטטיסטיקאים מנתחים את הנתונים על מנת לעזור לארגונים אלו לקבל החלטות נכונות יותר. המחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר אילן מקיימת למעלה מ20 שנה את הקורס "יישומי סטטיסטיקה" שבו לומדים ליישם את התיאוריות שנלמדו באמצעות SAS.

יצויין כי אוניברסיטת בר אילן עושה שימוש נרחב בתוכנות SAS כבר מעל ל-30 שנה ומדריכה חברי סגל, סטודנטים וחוקרים באוניברסיטה המבקשים לתת תוקף סטטיסטי לעבודותיהם כיצד יש להשתמש בתוכנות באופן נכון ומקצועי. מעתה יוכלו סטודנטים המתמחים בסטטיסטיקה ונמצאים בשנה האחרונה ללימודיהם לתואר הראשון, לקבל תעודה רשמית שתסמיך אותם לכתיבה ב-SAS או לביצוע אנליזה מתקדמת וכך לשפר את היתרון התחרותי שלהם בשוק העבודה בתום לימודיהם.

"היום, כאשר קיימת דרישה חזקה בשוק העבודה לבוגרי אוניברסיטה שהתמחו בסטטיסטיקה, חשוב שהסטודנטים יצטיידו בכל הכלים הדרושים לעבודה. אומרת פרופ' מלכה שפס, ראש המחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר-אילן. לדעתנו, יכולת תכנות וניסיון ב-SAS הם כלים חשובים ביותר, אשר יעניקו לבוגרים שלנו עמדת פתיחה טובה יותר מאשר חבריהם בוגרי המוסדות האחרים ".

את שיתוף הפעולה הייחודי עם חברת מיה יזמו לפני כשנה פרופ' מאיר שניידר ואמיר סנדץ' (דוקטורנט) מהמחלקה למתמטיקה, אשר עוסקים בסטטיסטיקה זה מספר שנים. סנדץ' זיהה את הפונטיציאל ואת דרישות השוק ופנה אל חברת מיה מחשבים בבקשה לבדוק האם ניתן לזכות סטודנטים מהחוג למתמטיקה בתעודות הסמכה. לאחר שורה של בדיקות של הקורסים הנלמדים במחלקה נענו נציגי החברה לבקשה וקבעו את הסטנדרטים לפיהם יוענקו התעודות.

צבי צוויג, מחברת מיה מחשבים, מסר "כמי שרואה בסטודנטים משאב חשוב ביותר לעתידה של מדינת ישראל אנו גאים לקחת חלק בתהליך הקניית הכלים שיאפשרו להם לשפר את יכולותיהם המקצועיות. מהלך זה הוא המשך טבעי לשיתוף הפעולה המוצלח שלנו עם אוניברסיטת בר אילן, ואין לנו ספק שהוא אבן דרך מרכזית בהעלאת הרמה המקצועית של המיומנויות והידע במטרה להפיק את התועלת המרבית ממערכות הבינה העסקית של SAS."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.