כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

עודד פלר יו"ר איגוד לשכות המסחר חיפה והצפון: "פרשת רמדיה ממשיכה להפיל חללים"

15/05/2008

מאז ההחלטה על אישומים בפרשת רמדיה ישנם שיבושים בעבודת עובדי תחנת ההסגר בנמל חיפה המעכבים שיחרור מוצרי מזון. הפחד: אם המצב לא ישתנה מחירי מוצרי המזון יעלו; "פרשת רמדיה ממשיכה להפיל חללים" כך טוענים בלשכת המסחר והתעשיה חיפה.  יו"ר הלשכה קורא לשר הבריאות להתערב ולהפסיק מייד את עיצומי העובדים בתחנת ההסגר בנמל חיפה."אם המצב לא ישתנה צפויים מחירי מוצרי המזון לעלות"

עודד פלר, נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, קורא לשר הבריאות, יעקב בן יזרי, לנקוט לאלתר צעדים שיפסיקו את העיכובים בתחנת ההסגר בנמל חיפה.לטענת הלשכה כתוצאה מהחלטת פרקליטות המדינה מלפני מספר חודשים, בעקבות פרשת רמדיה, להגיש תביעות נגד עובדים בתחנת ההסגר אלה האחרונים אינם מאשרים שחרור מהמכס של מוצרי מזון ושל חומרי גלם לתעשיית המזון ללא בדיקה מדוקדקת וחסרת פרופורציה.

פלר אומר כי חברים רבים בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, בעיקר אלה העוסקים בענף המזון, פנו ללשכה בתלונות על שיבושים בעבודת עובדי תחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל חיפה. מתברר כי עובדי התחנה החלו  כאמור לבדוק בדיקה מדוקדקת כל משלוח המגיע לארץ ואינם מאשרים שחרור מהמכס של מוצרי מזון ושל חומרי גלם לתעשיית המזון, בלי בדיקה מקיפה כזו.

"עובדי תחנת ההסגר אינם מפעילים שיקול דעת בשחרור מטענים מהמכס" אומרים בלשכת המסחר חיפה והצפון. "מדובר, למעשה, בצעדים ארגוניים. צעדים שעתידים תוך זמן קצר ביותר לפגוע במפעלי המזון וביכולתם לייצר, יסכנו את מקומות עבודתם של מאות עובדים, ייקרו את מחירי המזון המיובא ויפגעו בכך בכל תושבי ישראל" כותב פלר במכתבו לשר הבריאות ומוסיף: "עיכוב מטענים  בנמל חיפה, יגרום לצפיפות נוספת על הצפיפות הרבה היום בנמל, הסובל מחוסר תשתיות ושטחי עורף – הדבר יגרום לנזקים למשק כולו. די בחללים בנפש ובגוף שהפילה פרשת רמדיה. אל נוסיף עליהם נזקים כלכליים כבדים".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.