כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מנתוני בנק ישראל עולה כי במהלך חודש אפריל השקל יוסף מול האירו בשיעור של 5.2%

15/05/2008

במהלך חודש אפריל יוסף השקל מול הדולר בשיעור של כ-3.5 אחוזים והתייצב ברמה של 3.43 שקלים לדולר, לאחר שפוחת מאמצע חודש מארס.

סיכון שע"ח נותר גבוה יחסית. פעילות המגזרים השונים הייתה ממותנת ונשמר עודף ניכר בפעילות ארוכת הטווח: בין היתר, תושבי חוץ השקיעו כ-1.1 מיליארד דולרים במניות ישראליות ותושבי ישראל השקיעו ישירות במניות בחו"ל כ-0.4 מיליארד דולרים.

הפעילות בשוק המט"ח החודש הייתה על רקע התמתנות מסוימת במשבר הפיננסי העולמי, ציפיות להתרחבות פער הריביות שקל-דולר והמשך רכישות המט"ח במסגרת התוכנית של בנק ישראל להגדלת יתרותיו.

מהחטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל נמסר כי בשבוע הראשון של החודש נמשכה מגמת פיחות של השקל, שהחלה עם הודעת בנק ישראל על תוכניתו להגדיל את יתרות מטבע החוץ של הבנק.

מהשבוע השני של החודש חל ייסוף ומאמצע החודש התייצב שע"ח ברמה דומה לרמתו קודם להודעת בנק ישראל. שע"ח של השקל מול האירו יוסף במהלך חודש אפריל ב-5.2%.

סיכון שע"ח הממוצע, כפי שנמדד על פי סטיית התקן הגלומה במסחר באופציות על מט"ח, עלה מעט החודש מ-12.2% לרמה של 12.3% – עיקר העלייה הייתה בטווחים של מעל 6 חודשים - והוא מצוי ברמה היסטורית גבוהה.

לקראת סוף החודש חלה ירידה מסוימת בסיכון שע"ח. סיכון שע"ח בשווקים המתעוררים ירד מעט החודש בהשוואה לחודש קודם מ-11.7% ל-11.2%.

תושבי חוץ מכרו החודש מט"ח נטו בשווי של כ-0.3 מיליארד דולרים.

עיקר הפעילות הייתה בעלת מאפיין ארוך טווח - השקעות ישירות ורכישת מניות בתיק למסחר בסך של כ-1.1 מיליארד דולרים.

מנגד, הם רכשו מט"ח באמצעות מכשירים פיננסיים נגזרים, המשמשים לרוב לפעילות קצרת טווח, בהיקף של כ-0.9 מיליארד דולרים. בנוסף תושבי חוץ מכרו אג"ח שקליות ממשלתיות בחלקו האחרון של החודש. 

המגזר העסקי רכש מט"ח נטו בהיקף קטן של כ-0.1 מיליארד דולרים, עיקרו במכשירים המשמשים לרוב לפעילות קצרת טווח.

ההשקעות הישירות בחו"ל של המגזר העסקי בחו"ל הסתכמו בכ-0.5 מיליארד דולרים. מנגד, המשיך לממש השקעות במניות בתיק למסחר, בשונה מהמגזרים המוסדי ומשקי הבית, ונטל אשראי ישיר במט"ח מבנקים בחו"ל (0.3 מיליארד).

המשקיעים המוסדיים האיצו במעט את השקעותיהם בחו"ל (0.3 מיליארד דולרים נטו) בדרך של צבירה בפיקדונות מט"ח והשקעה במניות בחו"ל.

משקי הבית רכשו מט"ח נטו בהיקף של כ-0.3 מיליארד דולרים. סכום זה משקף צבירה בפיקדונות מט"ח והשקעה במניות ומנגד מימוש אג"ח זרות. 

בנק ישראל המשיך ורכש החודש כ-0.5 מיליארד דולרים (בחודש אפריל הסתכמו הרכישות ב 425 מיליוני דולרים) לפי תוכנית הפעולה עליה הצהיר בחודש שעבר וסך רכישותיו בחודשיים האמורים הסתכם ב- 1.15 מיליארד דולרים.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.