כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית: "באם הממשלה לא תפחית עלויות ההובלה הימית הצרכנים ישלמו את המחיר"

15/05/2008

במכתב לראש הממשלה מתריע שפר כי המחירים הגבוהים של ההובלה הימית מייקרים כבר עכשיו מוצרים ומעלים את ההוצאה של כל משק בית בישראל

גד שפר, יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה הימית, אומר כי ממשלת ישראל חייבת לנקוט צעדים מיידיים כדי להקטין עלויות של ההובלה הימית לישראל וממנה. במכתב ששיגר שפר לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולשר התחבורה, שאול מופז, אומר שפר: "המשבר הכלכלי העולמי כבר כאן. אנו רואים זאת בעליית מחירי המזון והנפט, במחירי המתכות והסחורות החקלאיות הממריאים מדי יום. אנו, המשתמשים בהובלה הימית , כבר משלמים את מחירי עליות המחירים של ההובלה הימית. אין צורך לומר כי כאשר מחירי ההובלה הימית עולים, זה גורם ישירות לעלייה במחירי המוצרים לצרכן. לאמור: לא רק היבואנים והיצואנים משלמים את המחיר, אלא כל משק בית משלם יותר בשל עליית מחירי ההובלה הימית, כל קונה במכולת, כל ארוחה  יקרה יותר.במצב כזה חיוני לנקוט כל צעד אפשרי כדי להפחית עלויות אלה".

לדבריו, אמנם עליית מחירי הדלק או מחירי החכירה של האוניות אינם בידי ממשלת ישראל. אבל בידי הממשלה האפשרות להפחית עלויות על ידי הקטנת הצפיפות בנמלים, למשל. נמלי ישראל, החסרים תשתיות, מגדילים את עלות ההובלה הימית בהיטלי צפיפות. ממשלת ישראל כבר החליטה על השקעות גדולות לפיתוח תשתיות הנמלים. 800 מיליון דולר, העשויים להקל מצב קשה זה. "ההחלטה קיימת. הכספים ממתינים בחנ"י, אבל כבר שנה אנחנו ממתינים להחלטה באיזו צורה תתבצע ההשקעה – ובינתיים לא נעשה דבר. שנה יקרה בוזבזה, ואנחנו עומדים בפני מצב מחריף והולך" מתריע יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית ותובע לקבל החלטה מהירה ומיידית: "עיכובים מיותרים אלה פוגעים ישירות בכיסו של כל אחד מאזרחי ישראל, וחבל על כל יום נוסף שעובר ומחמיר את המצב".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.