כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סקר 'Jobinfo':"גידול של 13% בשכר בתחום הביומד ברבעון הראשון של 2008"

18/05/2008

על פי סקר "ג'וב-אינפו" ניכר גידול בביקוש לעובדים בעלי ניסיון, הן בתחום המכשור הרפואי והן בחברות הפארמה. סקר משכורות נוסף, שנערך על ידי קרן הון סיכון "פיטנגו", מצביע על מגמה מתמשכת: בסיכום שנת 2007 נמצאה עלייה של 10% בשכר עובדי תעשיית הביומד

סקר שערכה חברת ההשמה Jobinfo, המתמחה בתחום הביומד וההייטק, לקראת שבוע "ILSI-ביומד ישראל 2008", מגלה, כי חל גידול של 13% בשכר העובדים בתחום הביומד ברבעון הראשון של 2008. המגמה תואמת את סקר המשכורות שערכה קרן הון סיכון "פיטנגו". התפקידים הפתוחים היום בתעשיית הביומד לבעלי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, כימיה, ביולוגיה והנדסת חומרים, מתמקדים ב: תועמלנות, אבטחת איכות, הנדסת תהליך ועוזרי מחקר זוטרים במעבדות. נתוני השכר מראים: בוגרי תואר ראשון ללא ניסיון – בתפקיד תועמלנים ואנשי מכירות של ציוד רפואי - שכר של 7-8 אלף שקל + בונוסים, ביולוגיה/כימיה - שכר של 5-6 אלף שקל, מהנדסי כימיה/חומרים- שכר של 8-10 אלף שקל, בעלי תואר שני בביולוגיה/כימיה ללא ניסיון- שכר של 8-10 אלף שקל. לעומתם, בעלי דוקטורט בביולוגיה עם ניסיון- שכר של 16 אלף שקל, ודוקטורט בכימיה עם ניסיון- שכר של 17 אלף שקל.

 

מנתוני הרבעון הראשון של שנת 2008 ניכר גם גידול בביקוש לעובדים בעלי ניסיון בתעשיית הביומד: כימאים, ביולוגים (בעלי תארים מתקדמים) ומהנדסי כימיה. כמו כן, קיימת עלייה בביקוש למגוון משרות מתחום הניסויים הקליניים, ביניהם מנהלי ניסויים, אנשי רגולציה, CRA, מהנדסי אפליקציות קליניות ועובדים בעלי ניסיון בפטנטים. גידול זה נראה הן בחברות בתחום המכשור הרפואי והן בחברות הפארמה.

"ניתן להסביר נתונים אלו בעובדה שחברות רבות, שעסקו בפיתוח בשנים האחרונות סיימו את שלבי הפיתוח הראשוניים וכעת עוברים לשלבי הניסויים", אומרת אילנה אחימאיר, מנכ"לית Jobinfo. "לאורך השנה האחרונה הושקעו כספים רבים על ידי קרנות הון סיכון שונות בתחום Clean Tech, אנו צופים שמגמה זו תשפיע על הגידול בביקושי עבודה בתחום בשנים הקרובות", מסכמת אחימאיר.

בעלי תארים מתקדמים משתלבים בתפקידי מחקר שונים בחברות הפארמה הגדולות ובחברות סטארט-אפ חדשות. בנוסף, ניכרת עלייה בביקוש למהנדסי ביו-רפואה הן לתפקידי פיתוח והן לתפקידי אפליקציה קלינית. משרות של פיתוח אלגוריתמים נפתחות אף הן, לאחרונה, לבעלי תארים מתקדמים בביו-רפואה.

עם זאת, ניכרת בשוק מגמה הפוכה בקרב בעלי תארים מתקדמים בביולוגיה, שצברו ניסיון מחקרי רב שנים באקדמיה ולא התנסו כלל בעבודה בתעשייה. ההשלכה מרכזית לכך היא בריחת מוחות מהאקדמיה בישראל לארה"ב בשל מיעוט ההזדמנויות בתחום הקריירה לאוכלוסיה זו. (כלל הנתונים מבוססים על השמות שמבצעת Jobinfo וממידע שהתקבל מהמועמדים ומהחברות).

קרן הון סיכון "פיטנגו" עורכת מידי שנה סקר משכורות בחברות הרפואיות השונות, בהן מועסקים כ-1,000 עובדים. סקר השכר השווה את שנת 2007 לעומת 2006 ומצא עלייה בשכר של 10%, בין אם בתחום האדמניסטרציה או בתחום הניהול המקצועי. לדברי רותי אלון, שותפה בכירה בקרן פיטנגו ויו"ר איגוד תעשיית מדעי החיים בישראל, "מגמה זו נבלמת לאור התחזקות השקל והדאגה האמיתית מפני מיתון אפשרי, אשר יקשה על חברות לגייס כספים, וההבנה בצורך לשמירת מזומנים".

שבוע "ILSI- ביומד ישראל 2008" הוא האירוע המרכזי של תעשיית מדעי החיים. הוא ייערך השנה (זו הפעם השביעית) בין ה-27 ל-29 במאי בדיוויד אינטרקונטיננטל ודן פנורמה בתל אביב.

שבוע ביומד כולל כנס מקצועי בינלאומי בכיכוב מיטב המומחים, ותערוכה, המציגה את החידושים הרפואיים החמים ביותר.

השנה, לרגל חגיגות ה- 60 למדינת ישראל, תינתן במה מרכזית ל-70 חברות סטארט-אפ ישראליות, המתקדמות ביותר בתעשייה, הן בתחום הביו-פארמה והן בתחום המכשור הרפואי.

במקביל, יתקיימו שני אירועים נוספים: הכנס הבינלאומי ה-2 של חקר תאי הגזע, וכנס ISRACAS 2008, הכנס ה-11 בנושא ניתוחים מבוססי מחשב, רובוטיקה רפואית והדמיה רפואית.

שבוע ביומד הישראלי מתועד למשוך, גם השנה, כ- 6,000 מנכ"לים ובכירי חברות ביומד, מדענים וחוקרים, מנהלי קרנות הון סיכון ומשקיעי אנג'לס, מהארץ ומחו"ל.

אתר האירוע: http://www.kenes.com/biomed

Jobinfo מובילה ומתמחה בתהליכי גיוס והשמה הן באמצעות מנהלי השמה מקצועיים והן באמצעות האינטרנט באתר של החברה- www.jobinfo.co.il.

חברת Jobinfo מעסיקה עשרות מנהלי גיוס מקצועיים ומנוסים, המסייעים במתן ייעוץ, איתור והשמה של משאב אנושי איכותי: מנהלים בכירים, מובילי טכנולוגיה, אקדמאים וסטודנטים. Jobinfo מציעה מגוון רחב של שירותים תחת קורת גג אחת, הנותנים מענה מלא, מקיף ואיכותי לכל צורכי הגיוס, האיתור וההשמה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.