כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בעקבות עליית מחירי הסחורות בעולם, צפויה עליה של כ- 5% בהוצאות השוטפות של חברות במשק הישראלי

18/05/2008

עלייה זו תוביל לשחיקה ברווחיות החברות במשק בהיקף של 8%

בעקבות עליית מחירי הסחורות בעולם, צפויה עליה של כ- 5% בהוצאות השוטפות של החברות במשק הישראלי. עלייה זו תוביל לשחיקה ברווחיות החברות במשק בהיקף של 8% ועשויה להוביל לגל של קשיים כלכליים בקרב חברות. מדובר בעיקר בעלייה במחירי הדלקים שעלו מתחילת השנה ב - 10%. בנוסף, מחירי הנייר עלו מתחילת השנה ב - 11%, מחירי החשמל והאנרגיה עלו מתחילת השנה ב - 4%. סה"כ מהווה ההוצאה הכוללת של תחומים אלה למעלה מ- 15% מההוצאות השוטפות של החברות במשק.

העלייה בהוצאות השוטפות של החברות נובעת מהתייקרות מחירי הסחורות בעולם כדוגמת דלק ונייר בעולם. אומדן השימוש של נייר בחברות גדולות עומד על מאות אלפי ₪ , בעוד בקרב חברות קטנות עומד על כ- 8,000 ₪.

מנתוני חברת פתרונות אפקטיביים מקבוצת ESG המתמחה בייעוץ לחסכון בעלויות לחברות, עוד עולה כי אומדן השימוש של דלק בחברות גדולות עומד על מיליוני ₪, בעוד בקרב חברות קטנות עומד על עשרות אלפי ₪.

אומדן השימוש של חשמל ואנרגיה בחברות גדולות עומד על- מיליוני ₪, בעוד בקרב חברות קטנות עומד על עשרות אלפי ₪.

אבי פרץ, מנכ"ל חברת פתרונות אפקטיביים מסר: "מגמת העלייה בחומרי גלם ובסחורות בעולם מהווה מרכיב משמעותי עבור חברות ונושאי תפקידים בתחום הכספים לשים דגש על חסכון בעלויות בתחומי הרכש השונים. על מנת לעמוד בשיעורי ההתייקרות הללו, יש לבצע תוכנית כוללת בענפים השונים העשויים לחסוך בין 10%-15% מההוצאות השוטפות של הארגון".

עוד הוסיף פרץ: "קיימות דרכים רבות להתמודד עם הנושא, לדוגמה בנושא הדלק ניתן לקבוע מכסות דלק לעובדים, קביעת מסגרת תקציב לדלק, במידה וחורגים מהתקציב, ניתן לנהל מו"מ עם הספקים ולהוזיל את העלויות, שימוש במוצרים אשר משפרים את ניצול הדלק ומקטינים את כמות הדלק הנצרכת בכ- 6% ועוד.

בתחום הנייר, ניתן ליישם שינוי במדיניות ההדפסה בארגון ומעבר לשיטת להדפסה חכמה המצריך קוד גישה וחוסך הדפסות מיותרות בארגון וזמן יקר בחיפוש בין הדפים להדפסה הרלוונטית. בתחום החשמל, ניתן לחסוך על ידי שימוש בחיישנים במכבים את התאורה במידה ואין איש בחדר, כיבוי המזגנים בשעה 17:00 באופן אוטומטי, שימוש במנורות חסכוניות יותר ועוד".

אודות ESG:

קבוצת ESG מתמחה במתן פתרונות יעוץ ותוכן למגזר העסקי בישראל.  בקבוצה צוות המונה כ-50 איש, בראשם עומד אבי פרץ המייסד והמנכ"ל של החברה. הקבוצה משרתת כיום למעלה  מ-950 ארגונים וחברות מובילות במשק הישראלי כדוגמת: אסם, דיפלומט, ארנסט & יאנג,דור אלון, הראל מחשבים, אלביט מערכות, radvision, בזק און ליין, ד"ש ניירות ערך, מוקד המודעות, IBI שירותי בורסה והשקעות בישראל, קבוצת ONE, דלתא 3, מכון וינגייט, עירית קריית ביאליק, השטיח המעופף, באדג'ט, ג'ונסון&ג'ונסון ועוד.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.