כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

השר אלי ישי הגיש לממשלה הצעה לפיה כל אזורי התעשייה המרחביים, הנמצאים במרחק של עד 7 ק"מ מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה, יוגדרו כאזור פיתוח א'

19/05/2008

השר אלי ישי: "הוספת אזורי התעשייה המרחביים כאזור פיתוח א' היא למעשה הגשמת תכלית החוק לעידוד השקעות הון שמטרתו סיוע למיזמים תעשייתיים בפריפריה, הגדלת הצמיחה והגברת היקף התעסוקה באזורים אלו"

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, הגיש לממשלה הצעת מחליטים בדבר תיקון הצו לעידוד השקעות הון – קביעת התחומים של אזורי פיתוח.

הצו מותקן מכוחו של החוק לעידוד השקעות הון, חוק אשר מסייע ליזמים לבצע השקעות בישראל, וממלא תפקיד מרכזי בהכוונת השקעות פרטיות לפריפריה בתחומי התעשייה והתיירות.

הצו לעידוד השקעות הון – קביעת התחומים של אזורי פיתוח קובע מהם היישובים ואזורי התעשייה הזכאים להטבות מכח החוק.

על פי ההצעה שמגיש השר ישי יתוקן הצו כך שכל אזורי התעשייה המרחביים, כהגדרתם בצו, שמבניהם, כולם או חלקם, הנמצאים במרחק של עד 7 ק"מ מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה, יהיו אזור פיתוח א'.

השר אלי ישי מציין כי הוספת אזורי התעשייה המרחביים כאזור פיתוח א' היא למעשה הגשמת תכלית החוק לעידוד השקעות הון שמטרתו סיוע למיזמים תעשייתיים בפריפריה, הגדלת הצמיחה והגברת היקף התעסוקה באזורים אלו.

בהחלטת הממשלה מס' 1051 מתאריך 14.1.2007 נכללו באזור פיתוח א' העיר שדרות ויישובים מאזור עוטף עזה שבתיהם נמצאים במרחק של עד 7 ק"מ מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה. התיקון הנוכחי המובא לאישור הממשלה בא לכלול באזור פיתוח א' גם את אזורי התעשיה המרחביים הנמצאים במרחק של 7 ק"מ מגדר המערכת.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.