כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכלכלה אישרה רפורמה צרכנית בחוק כרטיסי אשראי

20/05/2008

אושר: לקוחות יוכלו לבטל הוראות קבע בכרטיס אשראי ולעצור את חיובם על ידי ספקים בעסקה מתמשכת, גם בלא הסכמת הספק

ועדת הכלכלה אישרה אמש לקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק כרטיסי חיוב. ההצעה מרחיבה את ההגנה הניתנת ללקוח מפני שימוש לרעה הנעשה בכרטיס האשראי שברשותו, מפני מצבים בהם המוצר שנרכש בכרטיסי אשראי לא סופק ללקוח, במקרים שהספק פשט את הרגל ובמקרים שבהם ביקש הלקוח להפסיק הוראת קבע בכרטיס אשראי.

יו"ר הועדה, ח"כ גלעד ארדן : "השימוש בכרטיס אשראי כאמצעי תשלום הוא נפוץ במיוחד והפך לחלק אינטגראלי מחיי המסחר, לכן עלינו לוודא שהצרכנים זוכים להגנה המגיעה להם כאשר נעשה בכרטיסם שימוש לרעה או במקרים בהם המוצר או השירות אותו רכשו בכרטיס לא סופק להם בהתאם למה שסוכם."

עיקרי הצעת החוק:

ההגנה הניתנת ללקוח הורחבה כך שהתשלום עבור המוצר/שירות, בין אם מדובר בעסקה בתשלום אחד, בתשלומים או בקרדיט, יוחזר ללקוח במידה והמוצר/שירות לא סופק. (כיום ניתן לבטל רק עסקה שנעשתה בתשלומים, בעוד שעסקה שנעשתה בתשלום אחד לא ניתן לבטל כלל גם אם לא סופק השירות או המוצר שנמסר ללקוח).

במידה והספק שאמור היה לספק את המוצר שנרכש פשט רגל או חדל מלספק מוצרים מהסוג שנעשה בעסקה הלקוח יקבל החזר כספי מחברת האשראי.

לקוחות יוכלו לבטל הוראת קבע בכרטיס אשראי ישירות מול חברת האשראי, בדומה לאופן הביטול של הוראת קבע בנקאית, ולא כפי שנהוג כיום  שהביטול צריך להיעשות מול הספק ובהסכמתו.

אמון הציבור: "חברות רבות מכוונות לקוחות לבצע את החיוב דרך כרטיסי אשראי ולא בבנק וגובות עמלה נוספת במידה והלקוח מבצע את החיוב בבנק ולא בכרטיס אשראי. כשחברות ידעו שתעמוד ללקוח הזכות, במידה  ולא יקבל הסבר סביר לחיוב שבוצע, לעצור תשלום הם ידאגו להסביר ללקוח יותר.כיום התופעה הנפוצה היא  שצרכנים מתרוצצים חודשים אחרי החברות השונות כדי לקבל הסבר עבור החיוב שבוצע בחשבונם. ההצעה מונעת את היכולת שיש לחברות כיום לחייב את חשבוני באיזה סכום שימצאו לנכון תישלל."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.