כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד הפנים: "נהיה ערוכים לפרסום הודעות תכנון ובנייה באינטרנט כבר במחצית 2009 "

20/05/2008

וועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה אמש לקריאה ראשונה הצעת חוק אשר תחייב פרסום הודעות תכנון ובנייה באתר האינטרנט של משרד הפנים, זאת בנוסף לחובת הפרסום בעיתונות הכתובה.

יוזם הצעת החוק, ח"כ חנא סוויד, אמר כי "הרעיון הוא ליצור מדור באתר משרד הפנים שישמש כתובת אחידה ונגישה להודעות תכנון ובנייה המטופלות על ידי הוועדות המחוזיות והגופים מעליהן. כיום לא כל אזרח רואה את העיתון ומבחין באותיות הקטנות. אפשרויות החיפוש באינטרנט והאפשרות לשמור על ההודעות בארכיון לתקופה בלתי מוגבלת יהפכו את התהליך לידידותי וקל יותר".

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ אופיר פינס, תמך בהצעת החוק ואמר כי זו "פרסום הודעות התכנון והבנייה כיום בעיתונים נראה כמו סינית עבור האזרח הרגיל. מעטים קוראים את ההודעות ומעטים עוד יותר מבינים מה כתוב בהן. הצעת החוק תגביר את השקיפות בתהליכים המורכבים והבעייתיים הקשורים להרבה כסף ותסייע בהפיכת תהליכי התכנון לנקיים יותר". ח"כ פינס ביקש להוסיף להצעת החוק סעיף על פיו בבנייה במקומות בהם אין שם רחוב ומספר תהיה תצוגה גראפית של המיקום בהודעה המפורסמת כדי להקל על אזרחים לזהות תוכניות הרלוונטיות למקום מגוריהם".

הצעת החוק זכתה לתמיכת משרדי הממשלה. נציג משרד הפנים, דורון דרוקמן, אמר כי "משרד הפנים נמצא כיום בעיצומה של מהפכת "תכנון זמין" במסגרתה נבנה פרויקט בעלות של 10 מיליון שקל לקליטת תוכניות בנייה מיזמים והפצתן באמצעות האינטרנט מבלי הצורך בהגעה פיזית למשרדי וועדות התכנון". לדברי דרוקמן, פרסום ההודעות באינטרנט ישתלב בפרויקט ה"תכנון הזמין" אשר צפוי להיות מוכן במחצית שנת 2009. נציג משרד האוצר, אריאל אבלין, ביקש שפרסום ההודעות באינטרנט יבוא על חשבון חלק מההודעות המפורסמות בעיתונות הכתובה. ההצעה נתמכה על ידי נציג התאחדות הקבלנים, מאיר ברקן. אולם, חברי הוועדה התנגדו לכך בטענה שלא כלל הציבור נגיש לאינטרנט והורדת הפרסום מהעיתונות תפגע בשקיפות ובתפוצה.

הודעות תכנון ובנייה המטופלות בוועדות המקומיות לא נכללו בהצעת החוק מאחר וחובת פרסומן באינטרנט עוגנה לפני כמה חודשים בחוק המחייב כל רשות מקומית להקים אתר אינטרנט עד סוף שנת 2009.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.