כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גרטנר: "על יצרניות מכשירי הסלולר להתאים יותר את מוצריהן להבדלים מגדריים ודמוגרפיים"

21/05/2008

מאות הדגמים בשוק אינם מציעים התאמה ברמה של תפקוד וצורה

למרות ש-68% מאוכלוסיית העולם הם נשים וילדים, שיכולים היו ליהנות הרבה יותר מטכנולוגיות הסלולר, הרי שמרבית המכשירים הסלולריים מתוכננים על ידי גברים ועבור גברים, כך לפי גרטנר, חברת הייעוץ והמחקר המובילה בעולם לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT). מרבית המוצרים הסלולריים מיועדים למשתמשים בעלי פרופיל אחיד - גבר מערבי בוגר (בקבוצת הגיל של 20 עד 64 שנים) - למרות שרק 32% מאוכלוסיית העולם תואמים לפרופיל זה.

"המוצרים הסלולריים חייבים להתאים להבדלים מגדריים ודמוגרפיים, אשר משפיעים על מגוון מוצרים שמיועדים לצרכנים פרטיים", אומרת מוניקה באסו, סגנית נשיא למחקר בגרטנר. "מגמות אלה, בשילוב עם הצטרכנות ה-IT (מעבר ה-IT לגישה צרכנית יותר) והשינויים ההדרגתיים בהרכב של אוכלוסיית העובדים - בה גדל שיעור הצעירים והנשים - יאלצו את הארגונים שמשתמשים במוצרים לחשוב מחדש על צורת העבודה, הסביבה והתהליכים".

על פי גרטנר, שלוש מגמות עיקריות ישפיעו על הדמוגרפיה הארגונית עד שנת 2018:

• גיל הפרישה במדינות המפותחות יידחה, כאשר בני דור "הבייבי בום" יישארו בתפקידם וישאפו לקריירה מגוונת יותר. ארגונים מובילים יגבשו תוכניות עבור מי שנמצאים בשלבים שונים של הקריירה, לבני גילאים שונים או למי שניצבים בפני פרשת דרכים מקצועית. ההבדלים התרבותיים, האתניים והמגדריים, יגדלו נוכח הגירה של עובדים, גידול בפעילות במדינות מתפתחות והשתתפות גוברת של נשים בכוח העבודה.

• המגוון התרבותי, האתני והמגדרי יגדל; המגוון הוא נכס יקר ערך וחברות זקוקות לו כדי להגיע לקהלים נרחבים יותר ולשפר את רמת השירות של מחלקת המחשוב.

• מי שגדלו בעידן הדיגיטלי יביאו עמם מיומנויות, תרבויות, העדפות וציפיות חדשות, דבר שיאלץ חברות לקדם שיטות חדשות ושונות לניהול כוח אדם ועבודה. כוחם של בני העידן הדיגיטלי בארגונים יגדל משום שהם מצוידים במיומנויות טכנולוגיות גבוהות יותר ובידע רב יותר, הם משתמשים יותר ברשתות חברתיות ובטלפונים חכמים, הם מכירים טוב יותר מוצרים מתקדמים שמיועדים לצרכנים פרטיים ומודלים עסקיים חדשים, והשליטה שלהם באחזור מידע טובה יותר.

"בזמן שבעלי פרופיל פחות מגוון פורשים ומוחלפים בתמהיל חדש של משתמשים צעירים, ארגונים שיבינו טוב מכולם את המגוון של הדרישות והציפיות, ישיגו את הרמות הגבוהות ביותר של תפוקה וסיפוק מצד המשתמשים" אמרה באסו. "ככל שלארגונים מצטרפים יותר מבני העידן הדיגיטלי ויותר נשים, כן יורגשו יותר השפעות של הצטרכנות ה-IT. המשתמשים ידרשו מגוון רחב יותר של מכשירים, יישומים ושירותים, ויעדיפו מוצרים ושירותים שמיועדים לצרכנים פרטיים על פני מוצרים ושירותים עסקיים מסורתיים".

אנליסטים של גרטנר צופים כי עד שנת 2015 יותאמו אישית %90 מהמידע, הכלים והמשאבים החינוכיים והטכנולוגיים בהם משתמשים בעבודה, בבית ובשעות הפנאי. ההתאמה האישית מוצעת בתוכנות סלולריות, שירותים, אביזרים ומכשירים, והיא אמצעי חיוני שמסייע לעמוד בציפיות של שוקי יעד שונים.

"למרות שניתן למצוא בשוק מאות דגמים של מכשירים סלולריים, הרי שההתאמה האישית עדיין מוגבלת מאוד. לרוב מדובר בתוספות אסתטיות או קוסמטיות בשלל צבעים וממגוון חומרים, ערכות של תמונות רקע  וצלצולים (רינגטונים), תופסנים (קליפסים) או נרתיקים" אמרה באסו. "נדיר למצוא התאמה אישית של תפקודים וצורות, אשר מוכתבים ונקבעים על פי פלחי שוק וקהלי יעד קשיחים. בסופו של דבר, יומצאו מחדש הצורה והתפקוד של המכשירים הסלולריים".
 
אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.

פעילויות גרטנר כוללות:
Gartner Research, גוף המחקר האנליטי
Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני IT
Gartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  

משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.

גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים. אתרי החברה: www.gartner.com 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.