כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מטריקס הודיעה אמש על אישור הדירקטוריון לרכוש את חברת טאקט תמורת 42 מיליון ש"ח

21/05/2008

מטריקס הודיעה אמש על אישור הדירקטוריון לרכוש את חברת טאקט תמורת 42 מיליון ש"ח

החברה מודיעה כי שלשום אישר דירקטוריון החברה, בהמשך למו"מ שהתנהל עם בעלי המניות של טאקט מחשבים ומערכות בע"מ ועם בעלי המניות הנוספים של חברה בת של טאקט, טאקט בדיקות מערכות בע"מ, התקשרות לרכישת מלוא אחזקותיהם בחברות אלה באופן שלאחר השלמת ההתקשרות צפויה החברה להחזיק במלוא הון המניות של החברות הנרכשות.

עיסוקן העיקרי של החברות הנרכשות הינו באספקת שירותים מקצועיים בתחום המיחשוב, לרבות בתחום שירותי בדיקות תוכנה ואבטחת איכות ללקוחות בישראל; עיקר לקוחותיהן של החברות הנרכשות הינם ממגזר הביטחון, והן מעסיקות יחד כ-470  עובדים. סך ההכנסות של החברות הנרכשות עמד בשנת 2007 על כ-114 מיליון ₪, והרווח התפעולי  עמד על כ-8.4 מיליון ₪.

בתמורה לרכישת מניות החברות הנרכשות, החברה עתידה לשלם למוכרים במועד השלמת עסקת הרכישה סך של כ-42.1 מיליון ₪ (על בסיס הון עצמי מאופס). המוכרים עשויים להיות זכאים בעתיד לתמורה נוספת אשר תתבסס על תוצאותיה הכספיות של טאקט בשנים 2008 ו- 2009, או, לבחירת החברה, על תוצאות כספיות ספציפיות בשנת 2008.

המוכרים ומספר אנשי מפתח המכהנים בחברות הנרכשות יתחייבו להמשך תקופת העסקה מינימלית בחברות.

חתימת ההסכם מתוכננת לימים הקרובים, והחברה צופה כי העסקה תושלם עד לתום הרבעון השני, בכפוף לקבלת כל האישורים הנדרשים.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "מטריקס ממשיכה להראות צמיחה בכל מדדי הפעילות, תוך עמידה ביעדים ובתוכניות העבודה שהצגנו. יתרות המזומנים של מטריקס תמשכנה לשרת את אסטרטגית ההשקעה ברכישות נוספות בארץ ובחו"ל ואת מדיניות חלוקת הדיווידנדים שלנו. מטריקס שומרת על מיצוב מצויין מול המגזרים החשובים והצומחים במשק. כאינטגרטור המיחשוב הגדול בשוק אנחנו ממשיכים לראות פוטנציאל צמיחה רב בשוק הישראלי ולתעל את התמורות והרגולציות בשוק לייצור של פתרונות ועסקים חדשים".

ברבעון הראשון של 2008 ממשיכה מטריקס, לבסס את מעמדה כמובילת שוק ה- IT בישראל בתחומי הבנקאות והפיננסים, מערכות CRM ופתרונות לשוק הטלקום, פתרונות לשוק הממשלתי והבטחוני, מערכת הבריאות והמגזר והעסקי. בתקופת הדו"ח נמשכה הצמיחה בתחום שירותי התוכנה, ליבת העסקים של החברה, והגיעה לכ- 60% מסך הכנסות החברה, עובדה המצביעה על מיקוד וגידול בתחומי הערך המוסף של מטריקס.

  
הכנסות החברה

הכנסות החברה הסתכמו בכ- 326 מיליון ₪ לעומת כ- 303 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות ממגזר שירותי תוכנה  הסתכמו ברבעון הראשון בכ- 192.3 מיליון ₪ לעומת כ- 185 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.  ברבעון הראשון זכתה מטריקס במספר פרוייקטים משמעותיים כמו מערך ניהול קשרי לקוחות של בזק בהיקף של כ- 20 מיליון ₪,  פרוייקט ייחודי בתחום המובייל –  Lifecompass – להזנקת כוחות חירום ע"פ מיקום, שזכה לייצג את הענף בפרוייקטים שישנו את פני המחר בועידת הנשיא, ניהול הטכנאים בבזק , פרוייקטי CRM במגזר הציבורי ועוד.
מרכז  פיתוח ה- OffShore "מטריקס גלובל" של מטריקס, ממשיך במגמת הצמיחה גם ברבעון הראשון.  במהלך השנה הרחיבו חברות היי-טק בינלאומיות את פעילותן מול "מטריקס גלובל". החברה מתכוונת לפתוח מרכזים נוספים במהלך 2008. סניף ג'ון ברייס בסין הוסמך כמרכז הדרכה רשמי של חברת מיקרוסופט וחברת צ'ק פוינט. הסניף פעיל בביג'ין, שנחאי ובמהלך 2008 יפתח הסניף בגואנדגו.

מגזר שיווק מוצרי התוכנה – למרות השחיקה המתמשכת בדולר (הפוגעת בהכנסות ומרווחי מגזר זה), תוצאות מגזר זה מורות על יציבות בסך הכנסות שהסתכם בכ- 45.8 מיליוני שקלים ובשמירה על שיעורי הרווחיות.

הכנסות מגזר אינטגרציה לתשתיות ותקשורת הסתכמו בכ- 50.2 מיליוני שקלים, לעומת כ- 40.5 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות מגזר ההדרכה וההטמעה הסתכמו בכ- 37.6 מיליון ₪ המביאות לידי ביטוי צמיחה בשיעור של כ- 18% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, תוך שיפור מרווחי הרווחיות;

רווח תפעולי

הרווח התפעולי צמח בכ – 10.1% והסתכם בכ- 27 מיליון ₪ לעומת 24.5 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

רווח נקי

הרווח הנקי ברבעון צמח ללמעלה מ- 22 מיליון ₪, גידול של כ- 10% לעומת כ-20 מיליון ₪  ברבעון המקביל  אשתקד. הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד כולל רווח הון בסך 822,000 ₪ בגין מימוש אופציה להגדלת החזקה בחברה הבת "תלתן" ע"י תעשייה אוירית. בניטרול רווח ההון הרווח הנקי גדל בכ- 14% .

תזרים מזומנים ומקורות מימון – תזרים המזומנים החיובי מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון הראשון  בכ-  15 מיליון ₪

לחברה יתרות מזומנים והשקעות לטווח קצר בסך כ- 390  מיליון ₪.

דיבידנד – ב- 30.3.2008 חולק דיווידנד בשיעור של 68 אג' למניה, ובסה"כ כ- 39.6 מיליוני שקלים.

הון עצמי – ההון העצמי לתאריך הדוח הסתכם בכ- 438 מיליון ₪ לעומת כ- 391 מיליון ₪  ליום 31.03.07 .

היחס השוטף -  עלה ל- 2.65 לעומת 1.71 ליום 31.03.07 .

 
אודות מטריקס

מטריקס, המעסיקה כ- 3,500 מקצועני IT, הינה חברת טכנולוגית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, פיתוח ויישום טכנולוגיות, פתרונות ומוצרי תוכנה, שירותי תשתית, שירותי ייעוץ,  הסכמי מיקור חוץ, הדרכה והטמעה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, פתרונות חומרה מובילים ותשתיות IT.
עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מהמובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.

מטריקס נסחרת בבורסה לנירות ערך בת"א במדד תל אביב 100 ובמדד דיב-20. מניותיה של חברת מטריקס הגיעו לראש טבלת המניות הפופולריות ברשימת ת"א 100 בקרב הקרנות הגדולות במשק עם שיעור האחזקות הגבוה ביותר.

לדו"ח המלא  לדו"ח המלא
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.