כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים אישרה הקלות למשתתפי תוכנית מהל"ב (ויסקונסין)

21/05/2008

ועדת הכספים, בראשותו של ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) אישרה אמש, הקלות למשתתפי תוכנית התעסוקה מהל"ב (ויסקונסין). זאת בעקבות בקשתו של שר התמ"ת, אלי ישי.

בבקשתו לוועדה כתב ישי: "בעקבות הדיון ביולי 2007 בו התחייבתי להגיש הצעה לשיפור אופן הטיפול במשתתף שהעתיק את מקום מגוריו אל מחוץ לתחום הניסוי הריני פונה לוועדה ומבקש להכניס שני שינויים חשובים".

על פי הצעה שאושרה, משתתף העובר אל מחוץ  לאזורי הניסוי של התוכנית, למרחק העולה על 60 ק"מ, לא יידרש עוד להמשיך בתוכנית ויעבור לטיפולו של שירות התעסוקה באזור מגוריו. בנוסף, משתתף שעבר אל מחוץ לאזורי הניסוי למרחק של בין 40 ל – 60 ק"מ, יקבל הסעה למרכז וזמן הנסיעה מעל לשעה ייחשב כחלק מתוכניתו האישית או שתיקבע לו תוכנית אישית במקום שאינו מרוחק מביתו בלמעלה מ – 40 ק"מ.

על פי סעיף 45 לחוק, ניתן למשתתף בסיום כל חודש אישור המפרט האם הוא הופנה לעבודה ותוצאותיה של הפנייה ו/או האם מילא אחר התוכנית האישית שנקבעה לו לאות חודש. אישור זה מדווח למוסד לביטוח לאומי ועל בסיסו משולמת למשתתף הבטחת הכנסה.

על פי התיקון שאושר, נוספה הבהרה למשתתפים לגבי המשמעות של כל אחד מהרישומים המופיעים באישור ההשתתפות – האם מדובר בשלילת גמלה או לא, כדי להדגיש את זכותם להגיש ערר ואת כתובות ועדות הערר וכן יאפשר להם להסתייע בסיוע משפטי עם הפנייה לכתובות רלוונטיות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.