כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בעקבות דרישת תנועת "הצלחה": משרד החינוך יגבש נהלים לביקורי הורים להתרשמות מגני הילדים טרם הרישום

22/05/2008

משרד החינוך יגבש נהלים לביקורי הורים להתרשמות מגני הילדים טרם הרישום, כך נמסר לעו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של עמותת הצלחה – התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת.

עו"ד אלעד מן, פנה למשרד החינוך והתריע , כי מפניות שהגיעו לעמותה, עולה כי ברשויות מקומיות שונות, נמנעת מהורי הילדים הנרשמים לשנת הלימודים הבאה לגני הילדים העירוניים, האפשרות לבחון באופן אישי את מתקני הגנים, לשוחח עם הצוות המקצועי ולקבל מידע מלא באופן בלתי אמצעי אודות פעילות הגן, תנאיו וההסדרים החלים בו.

לדבריו, בחינה מוקדמת זו, הינה אמצעי חיוני בתהליך הקודם להחלטת כל הורה בבואו לבחור בין הגנים השונים המוצעים לו על ידי המועצה המקומית בתחום מגוריו ולהעדיף גן כלשהו על פני גנים אחרים. העדר מידע השוואתי ונתונים מהותיים הנוגעים להחלטה, מקשים מאוד על ציבור ההורים ואף הופכים את ההחלטה לסוג של "הימור" לא רצוי.

עו"ד בלה רדונסקי , עוזרת ראשית ליועצת המשפטית של משרד החינוך הודיעה לעו"ד מן, כי אין נוהל כתוב של משרד החינוך בנושא זה והודתה לעמותת הצלחה על שהסבה את תשומת לב משרד החינוך לעניין. לדבריה, "בשל חשיבות הנושא, יגבש האגף לחינוך קדם יסודי נהלים לקראת הרישום בשנת הלימודים הבאה תוך בחינת מכלול הנימוקים והשיקולים שהעלה עו"ד מן בפנייתו.

צוין גם, כי אין לאפשר ביקור בגנים בזמן פעילות שוטפת משיקולים פדגוגיים והגנה על קטינים וכי ביקורים לאחר שעות הפעילות, במבנה ובחצר, הן באחריות הרשות המקומית.

הצלחה, תנועה חדשה שהוקמה בידי משפטנים, חרתה על דגלה את קידום המודעות להגינות ושמירת חוק בתחומי הכלכלה והחברה השונים. בשבועות האחרונים רשמה התנועה מספר הישגים מול רשויות שונות, שכן בעקבות פניות ותלונות שלה זורזה בין השאר הקמת הקרן למימון תובענות ייצוגיות ונשקל שינוי חקיקה משמעותי בתחומי הצרכנות של שירותי תיירות ונופש.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.