כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אמפא קפיטל קאר ליס גייסה 100 מיליון ₪ בהנפקת אג"ח פרטית למוסדיים

22/05/2008

שלומי פוגל יו"ר קבוצת אמפא: בעקבות האמון לו זוכה הקבוצה, המתבטא בביקושי יתר להנפקות הקבוצה, אמפא תנפיק בקרוב אגרת חוב מובנת חדשה המגובה בתזרימי מזומנים של מימון סחר

חברת "אמפא קפיטל קאר ליס" מקבוצת אמפא דיווחה היום (ד') לבורסה כי החברה גייסה 100 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אגרות חוב למשקיעים מוסדיים בבורסה של תל אביב. בכך השלימה הקבוצה גיוסים בסך 180 מיליון ₪ בחודש החולף, וגיוס הון של מעל חצי מיליארד ₪ ב-8 סבבים בתוך כשנה וחצי.

אגרות החוב שהונפקו מדורגות AA על ידי חברת מעלות ונושאות ריבית צמודה של 4.65% במח"מ שנתיים, ותקופת פדיון של כ-4 שנים. איגרת החוב מסוג ABS, היא אגרת המגובה בתזרימי מזומנים מהשכרת רכבים ב"ליסינג". את ההנפקה הובילו Ampa Investment Banking מקבוצת אמפא, בשיתוף עם "פסגות לאומי ושות' חתמים", "מנורה מבטחים חיתום וניהול" ו"אפריקה חיתום".

לדברי סלע קולקר, מנכ"ל Ampa IB: "בהנפקה נרשמו ביקושים של כ-150 מיליון ₪. יצאנו להנפקה בתזמון טוב הן מבחינתנו והן מבחינת המשקיעים. הביקושים הגבוהים נובעים בין השאר בשל הציפיות לעליות מדד נוספות בחודשים הקרובים, ובשל מחסור שיש בשוק בניירות ערך צמודים במח"מ קצר. הריבית הנמוכה שנקבעה בהנפקה, הושגה גם בזכות רמת השקיפות הגבוה שאנחנו מספקים למחזיקי הניירות שלנו. כל משקיע מקבל מאיתנו שם וסיסמא, בעזרתם הוא יכול לעקוב אחר תיק הליסינג המאוגח, און-ליין באתר האינטרנט של החברה". Ampa IB משמשת כגוף מקצועי המלווה חברות לגיוס הון, באמצעות מכשירים מובנים.

יו"ר הקבוצה שלומי פוגל הוסיף, כי כמו בחודש שעבר, גם הפעם זכינו לאמון השוק בפעילות הקבוצה, והדבר בא לידי ביטוי בביקושי היתר שנרשמו בהנפקה. בחודשים הקרובים, אנחנו מתכוונים להנפיק אגרת חוב מובנת חדשה ראשונה מסוגה, המגובה בתזרימי מזומנים של מימון סחר.

אמפא היא חברת אחזקות בבעלות פרטית, הפעילה מגוון תחומים, בהם שירותים פיננסים, שירות למשקי בית, מוצרי צריכה, תעשייה, נדל"ן ופעילות בשוק ההון (Ampa IB). זרוע השירותים הפיננסים של הקבוצה מתבצעת באמצעות "אמפא קפיטל", העוסקת במתן אשראי חוץ-בנקאי ב-4 תחומי פעילות עיקריים: אשראי ומימון לציוד ("חמית"), מימון סחר פקטורינג, ליסינג מימוני ותפעולי של רכב ("אמפא קאר ליס") ומתן הלוואות לעסקים באמצעות כרטיס אשראי ("Ampa Business Card").

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.