כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברות הקלינטק בישראל: "אנחנו יכולות לחסוך למשק בישראל למעלה ממיליארד וחצי שקלים בשנה"

22/05/2008

חברות הקלינטק בישראל יוצאות בקריאה "אנחנו יכולות לחסוך למשק בישראל למעלה ממיליארד וחצי שקלים בשנה , אם מדינת ישראל תחליט להשקיע בטכנולוגיות הנקיות שאנו מציעות", מאות מחברות הקלינטק בישראל יחשפו לראשונה את פיתוחיהם הטכנולוגיים בתערוכת "קלינטק 2008" שתתקיים ב-3-4 ליוני באווניו במתחם האייר פורט סיטי ומקוות לגייס משקיעים מהארץ ומהעולם על מנת לעזור להלחם בצמצום הנזק שאנו גורמים לכדור הארץ, למים ולאטמוספירה.

ישראל שנחשבת מובילה עולמית בתחום טכנולוגיית המים כבר משנות ה- 50 עם פרויקט המוביל הארצי (מהכנרת עד הנגב), שמשרת את ישראל עד היום, לצד הצלחת מתקן התפלה באשקלון, מתקן השפדן ועוד...מתחזקת גם בתחום יצירת החשמל, אנרגיה חלופית, אנרגיה סולרית, מחזור צמיגים, מחזור מי שפכים , טיהור נהרות ואגמים והפיכתם למי שתייה. מאות חברות סטארט אפ , חממות טכנולוגיות ויזמים, שפיתחו טכנולוגיות נקיות המתבססות על השמש, הקטנת צריכת החשמל, רוח , טכנולוגיות מים להתפלות מים, ייפגשו לראשונה, ביומיים של תערוכה בינלאומית, עם חברות וקרנות הון סיכון מהארץ ומהעולם, שגייסו מאות מיליוני דולרים על מנת להשקיע בחברות קלינטק בישראל. הנהלת התערוכה צופה שיסגרו עסקאות בשווי של למעלה מ- 10 מיליון ₪  בתערוכה.

לפניכם כמה דוגמאות:

עוסקים במלאכת התפלת המים וחוסכים 250,000 ₪

מפעלי תעשייה העוסקים בהקמת מתקני התפלה והמשתמשים בטכנולוגיה ייחודית של י.ח.פלסט חוסכים בזכות השימוש בטכנולוגיה מינימום 250,000 ₪ בשנה. שיטת הריתוך הייחודית של י.ח.פלסט חוסכת למזמין כ- 250 יחידות של מסעפים קונבנציונאליים ומעברי קוטר בסכום מינימאלי של 250,000 ₪ . גודל החיסכון נתון לשינוי ותלוי באופן ישיר עם גודל המתקן.

מטפלים בגזי הפליטה ופסולת אורגנית והופכים אותם לאנרגיה נקייה וכך חוסכים למפעל בין 5-10 מליון ₪ בשנה.

אחת הטכנולוגיות של חברת "אקוטופ" מאפשרת למוסדות ולמפעלי תעשייה להשתמש בדלק הזמין הזול ביותר ולהפוך את הגז הנפלט עקב שריפתו, הנחשב מזהם, לאוויר נקי.

כלומר, הטכנולוגיה מטפלת בגזי הפליטה והופכת אותם ללא מזהמים.

החסכון תלוי במספר גורמים. אם אותו מפעל תעשייתי נהג להשתמש בדלק יקר הרי שהוא עשוי לחסוך עד 50% מהעלויות. "אקוטופ" יאפשרו לו להשתמש בדלק זול יותר שלא יהיו לו תוצאות זיהומיות. מפעל שהשתמש עד כה בדלק זול, יוכל לרכוש דלק זול אף יותר ולחסוך בין 10-50% מהעלויות שנהג להוציא. כלומר, הכול פונקציה של סוג הדלק בו נהגו להשתמש.
טכנולוגיה נוספת של "אקוטופ" – ניצול פסולת אורגנית והפיכתה לאנרגיה נקייה.

פינוי פסולת ממפעל עולה מיליוני שקלים. בחברת "אקוטופ" לוקחים את הפסולת האורגנית והופכים אותה לאנרגיה נקייה.  החיסכון נע בין 5,000,000-10,000,000 ₪ בשנה.

פתרון ירוק לבעיית מחזור הצמיגים בישראל שיחסוך למדינה 5 מליון $ כל חודש

מטרת העל של "קורל גרופ" היא לפתור בעיה רצינית בישראל.

היום המדינה מחייבת את החברות היצרניות והיבואניות לפתור את בעיית הצמיגים באחסון נאות. בעוד כשנתיים מהיום המדינה תחייב כל עסק למחזר צמיגים באיזשהו אופן.

במדינת ישראל מצטבר כל חודש כ 5,000 טון של צמיגים.

הפתרון של "קורל גרופ" – במקום למחזר בכסף, "קורל גרופ" לוקחת אליה את הצמיגים ובאמצעות הטכנולוגיה שלה היא ממחזרת את הצמיגים והופכת אותם לחומרי גלם שמשרתים את השוק הישראלי. לדוגמת: דלקים, פחם, ברזל, גז ועוד, ללא פלית גזי חממה לאטמוספירה.

מעבר לזאת "קורל גרופ" מוכנה להיות זו שתאסוף את כלל הצמיגים הזרוקים במזבלות ברחבי הארץ. החיסכון – 5,000,000 $ בחודש!!

הופכים את הבית ליחידת ייצור חשמל ויוצרים אנרגיה נקייה – החזר השקעה מובטח תוך 8 שנים

בשנה הקרובה חברת אינטרדן תתקין בישראל מאות מערכות סולאריות אשר יזינו את רשת החשמל באנרגיה נקייה.  כל מערכת צפויה לחסוך פליטות מזהמות בהיקף של: פחמן דו חמצני – 123 טון, תחמוצות גופרית 435 ק"ג ותחמוצות חנקן 360 ק"ג.

הטכנולוגיה המיושמת ע"י אינטרדן  קרויה תהליך פוטו-וולטאי בו מומרת האנרגיה הסולארית לחשמל במצב המוצק ) . (solid stateצרכי אחזקה הם זניחים.

המערכות נהנות מעידוד ממשלתי אשר משפר למתקיני המערכות את הכדאיות הכלכלית. בתנאים חדשים אלה מוחזרת ההשקעה  במערכת סולרית תוך 8  שנים, שהם כ-12%  תשואה שנתית- העולה על השקעה נטולת סיכון אשר תניב רווחים לעשרות שנים(לאורך חיי המערכת).

לאינטרדן, החברה הסולארית הוותיקה בישראל, מערכות סולאריות פעילות המותקנות בישראל משנות ה-80 ועד היום.
אינטרדן התקינה לאחרונה את שתי המערכות הסולאריות הגדולות ביותר שהותקנו עד כה בארץ.

מערכת KW10, בחצבה - בחווה החקלאית – מדובר בטכנולוגיה הקולטת בסיליקון תלת שכבתי, אנטי ונדאליים.  שטח הקולטים כולל 156 מ"ר. תפוקתו היומית הממוצעת 50-55 קילו ואט-לשעה וצפויה להגיע לכ-20,000 קילו ואט  בשנה. אומדן צריכת משפחה 20-25 קוט"ש ליממה.

מערכת שנייה שהותקנה הנה מערכת  KW12, בזיכרון יעקב – על גבי בית פרטי – מדובר בטכנולוגיית קולטים מסיליקון חד-גבישי על גג רעפים.  שטח קולטים כולל 87 מ"ר.

המערכות תוכננו והוקמו על ידי אינטרדן www.interdan.com והותקנה בהם מערכת הצגת נתוני תפוקה באינטרנט.

משקיעים 80,000 ₪ וחזירים את ההשקעה תוך 7 שנים- בינתיים חוסכים בחשמל, משתמשים באנרגיה סולרית ומרוויחים כסף- GOSOLAR

חברת  Go Solar שמה לה כמטרה להילחם בזיהום הסביבה באמצעות הרחבת השימוש באנרגיה סולארית. מדובר ביצור עצמי של חשמל. הרווח הוא לא מיידי מכיוון שלרכוש את הטכנולוגיה עולה לא מעט. ההשקעה לאנשים פרטיים עומדת על 80,000 ₪. את ההשקעה נעריך שמחזירים תוך שבע שנים, אז בעצם מתחילים להרוויח. בעצם מוכרים חשמל לחברת החשמל בסכום של פי 4 מהמחיר שקונים ממנה. גם חוסכים חשמל מעצם זה שמשתמשים באנרגיה סולארית וגם מרוויחים כסף.

יצור אנרגיה סולארית אינו גורם לזיהום סביבתי – מים, אויר, קרקע ואפילו לא מרעיש. המערכת מופעלת באמצעות משאבים נקיים, אין צורך בדלק, גז או שמן על מנת להפעילה.

השקעה בטכנולוגיית טיהור אגמים ונחלים כדוגמת הירקון והקישון תחסוך למדינת ישראל מיליארדי שקלים בעקבות הפיכתם לאטרקציות תיירותיות.

חברת 'קלירנס' ביוטכנולוגיה הישראלית, מציגה פריצת דרך בטיהור אגמים ונחלים מזוהמים כדוגמת הירקון והקישון. החברה הנה שלוחה של חברה אוסטרלית המתמחה בפיתוח פתרונות בקטרייליים.

'קלירנס' ביוטכנולוגיה הנה הזכיינית הבלעדית של חברת BiOWiSH Technologies  האוסטרלית ומנוהלת ע"י חגי אנסון ודותן עוזי.

'קלירנס' החלה ביישום מוצריה במגוון מקומות בארץ הכוללים טיפול בפסולת משקית לייצור קומפוסט, תחליף לחומרים אנטיביוטיים וכימיים בתעשיית גידול הדגים וטיפול בזיהום מזוט בתעשייה. מוצרים אלו נטולי כימיקלים, בעלי חומרים משמרים והינם היחידים על טהרת הפעולה הבקטריאלית/ אנזימטית. הם מובילים בפירוק פסולת המכילה רעלים, שומנים ופרוטאינים, פחמימות ותאית. בנוסף פעילות המוצר מובילה להורדת ריכוז מתכות מסוכנות כדוגמת הכספית וחומרים מסוכנים כגון DDT .מדובר בפעילות כפולה (גזית ומצעית) הפועלת תוך מספר דקות.

את מגוון הטכנולוגיות הנקיות ניתן יהיה לפגוש ב"2008CleanTech", הוועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית לאיכות סביבה, טכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת ותשתיות שתתקיים בפעם ה-12, באולם "אווניו" בקרית שדה התעופה ב-3-4/6 לקראת יום איכות הסביבה הבינלאומי.

עלות כניסה לתערוכה 80 ₪  , פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.aquaisrael.net

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.