כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

תאגיד GE העולמי מצטרף לתוכנית שיתוף פעולה במו"פ עם תאגידים רב-לאומיים שמפעיל המדען הראשי במשרד התמ"ת

22/05/2008

המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר:  "החתימה על ההסכם עם GE, שהיא אחת החברות הגדולות בעולם, מהווה ציון דרך משמעותי לתכנית השת"פ עם תאגידים והישג מרשים נוסף לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית, המהווה כיום מוקד עניין מרכזי למשקיעי העולם"

בטקס שנערך אמש בירושלים הכריזו המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר וד"ר מייקל אידלצ'יק, (VP GE Global Research) על הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי בין תאגיד GE ללשכת המדען הראשי. בכך הצטרפה GE לתשע חברות גלובליות נוספות שכבר חתמו על ההסכם, במסגרת תוכנית שמפעיל המדען הראשי עם תאגידים רב לאומיים.

הטקס התקיים במעמד סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי, והשתתפו בו המדען הראשי ד"ר אלי אופר, סגן נשיא GE Global Research מייקל אידלצ'יק, מנכ"ל GE בישראל איתן מחובר, מנהל הפיתוח העסקי של GE בישראל ד"ר עודד מירב, המנהל העסקי שלGE Healthcare ישראל אבי שושני ובכירים נוספים.

על פי ההסכם, GE, שהיא אחת החברות הגדולות בעולם, תתמוך יחד עם המדען הראשי בחברות ישראליות, העוסקות בפיתוחים בתחומי הפעילות של GE, לרבות מדעי החיים, Homeland Security, אנרגיה חילופית, טכנולוגיות מים, איכות הסביבה ועוד.

GE תעניק לחברות הישראליות, אשר ייבחרו להשתתף בתוכנית ויזכו לתמיכה בחלק מהוצאות המו"פ מן המדע"ר, מכלול הטבות הכוללות בין היתר: יעוץ והכוונה, סיוע ותמיכה בהיבטים טכנולוגיים ורגולטוריים, הקצאת משאבי מו"פ ושיווק, שילוב בתוכניות פיתוח עתידיות ועוד. המדען הראשי יסייע ל- GE באיתור טכנולוגיות מתאימות, המפותחות בישראל.

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי ציין לשבח את תרומתן הרבה של חברות רב-לאומיות לפיתוח תעשיה עתירת ידע  בישראל וביניהם GE והביע תקווה כי בעתיד הקרוב נהיה עדים לתהליך דומה גם בתעשיות המסורתיות ובאזורי הפריפריה. 

המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, ציין כי הוא רואה בחתימת ההסכם עם GE, שהיא אחת החברות הגדולות בעולם, (שנייה בגודלה ברשימת S&P 500 במונחי שווי שוק) ציון דרך משמעותי לתכנית השת"פ עם תאגידים והישג מרשים נוסף לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית, המהווה כיום מוקד עניין מרכזי למשקיעי העולם.

ד"ר אופר חזר והדגיש כי תכנית לשת"פ במו"פ עם תאגידים רב-לאומיים בלשכתו מציעה סביבה ידידותית ותומכת לשיתופי פעולה בין חברות ישראליות לחברות גלובליות. תכנית ייחודית זו הפכה זה מכבר לאחד המרכיבים המרכזיים במדיניות לשכת המדען הראשי לעידוד שיתופי פעולה בינלאומיים, ההכרחיים בעידן הגלובליזציה", הוסיף ד"ר אופר.

ד"ר מייקל אידלצ'יק, VP GE Global Research אמר כי "אנו רואים בישראל מקור עשיר של טכנולוגיה ובמיוחד בתחום מדעי החיים. עם שילוב היכולות של  GEבייצור ושיווק, נוכל לקרב את הרעיונות הטכנולוגיים לשוק ולהוביל להצלחה כלכלית. בתחילת השנה הרחבנו את הנוכחות שלנו בארץ ומינינו את ד"ר עודד מירב כאחראי על הקשר השוטף עם התעשייה בישראל. בתקופה האחרונה ביקרתי בישראל מספר פעמים, וכתוצאה מכך כבר החלה התקשרות עם חברות שונות." הוסיף ד"ר אידלצ'יק.

מנכ"ל GE Healthcare Israel, טובי בכר, ציין כי החזון של החברה הינו לעודד חברות ישראליות לעסוק בפיתוח של ציוד רפואי. לדבריו, בסטארט אפ קיים הרעיון ויש צורך לסייע בהוצאת הרעיון אל הפועל.

לדברי יעקב פישר, מנהל תכנית התאגידים בלשכת המדע"ר, קיים כר נרחב לשיתופי פעולה טכנולוגיים בין חברות ישראליות ל-GE במגוון תחומים.

חברת GE, אשר הוקמה בשנת 1892, היא ענקית טכנולוגיה, מדיה ופיננסים חובקת עולם, בעלת מחזור מכירות של למעלה מ-170 מיליארד דולר. חטיבת התשתיות שלה מייצרת מנועי סילון, טורבינות רוח, גז וקיטור, מחוללים, מערכות קידוח, מדחסים, מערכות לטיפול במים ועוד.

חטיבת מדעי החיים של החברה היא אחד היצרנים העיקריים של מכשור הדמיה רפואי, כגון: MRI, CT  ו-X-Ray. החברה היא גם אחד היצרנים המובילים של מערכות להספקת חשמל ותאורה לבית ולתעשייה.

NYSE) GE:GE) היא חברה של טכנולוגיה מגוונת, מדיה ושירותים פיננסים המתמקדים בפתרון כמה מהבעיות המאתגרות  ביותר בעולם. עם מוצרים ושירותים המשתרעים ממנועי כלי טיס, תעשיית אנרגיה, טכנולוגיות מים ואבטחה, ועד הדמיה רפואית, מימון עסקי וצרכני ותוכן תקשורת, GE משרתת צרכנים ביותר מ 100 מדינות ומעסיקה למעלה מ-300 אלף עובדים בכל העולם.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.