כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים דורשת תוספת של שלושה מיליון שקל לתקציב המועצה לשימור אתרים

22/05/2008

ועדת הכספים , בראשותו של ח"כ סטס מיסז'ניקוב, קיימה אמש דיון בנושא תקציב המועצה לשימור אתרים ודרשה בסוף הדיון מנציג אגף התקציבים באוצר תוספת של שלושה מיליון שקל לתקציב המועצה. את הדיון יזמו חברי הכנסת ראובן (רובי) ריבלין ואורית נוקד.

במסמך רקע שחולק שכתב מנכ"ל המועצה, יוסי פלדמן, וחולק לחברי הכנסת, נכתב כי מקורות המימון של המועצה הם שלושה  - תמיכה ממשלתית באמצעות משרד המדע, התרבות והספורט, הכנסות מביקורים באתרים ותרומות וסיוע מגורמים שונים. על פי המסמך, היקף הפעילות בשנת 2007 עמד על כ – 18 מיליון שקל. 60 אחוז ממקורות המימון היו מהממשלה, 27 אחוז מהכנסות עצמיות והיתר, 13 אחוז, משיתופי פעולה.

29 אחוז מהסכום מוקדש לפעילות שוטפת ותפעול אתרים, 34 אחוז לכיסוי הוצאות משאבי אנוש וכוח הדרכה ו – 38 אחוז לעבודות פיתוח, שיקום ושימור אתרי מורשת.

בשנת 2007 עמדה התמיכה של המשרד על 10.8 מיליון שקל ואילו בשנת 2008, לדברי נציגי המועצה,  הודיעו להם על תמיכה של 8.8 מיליון שקל בלבד. בנוסף, המועצה זקוקה לתוספת של כשלושה מיליון שקל על מנת להשלים פרויקטים ועבודות חיוניות נוספות.

נציג אגף התקציבים באוצר, ראובן קוגן, אמר בדיון כי כל נושא התמיכות עובר כרגע בחינה מחדש במינהל התרבות וכי בין הנתונים המוצגים על ידי המועצה לאלו שלהם ישנו פער של כמיליון שקל.

בסיכום הדיון, אימץ היו"ר סטס מיסז'ניקוב את הצעתו של חבר הכנסת חיים (ג'ומס) אורון לבקשת תוספת של שלושה מיליון שקל ואמר כי הוועדה תמשיך לעקוב אחר ביצוע ההחלטה על ידי משרד האוצר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.