כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

נישומים המקבלים דרישה להחזיר את כספי פיצויי המלחמה זכאים להגיש ערער

25/05/2008

רשות המיסים "שכחה" לעדכן את בעלי העסקים בצפון כי הם זכאים לערער על החלטתה לדרוש מהם להחזיר את הפיצויים שקיבלו בעקבות נזקי מלחמת לבנון השנייה.

כזכור עם תום המלחמה החליטה המדינה, בזריזות מפתיעה, להעניק פיצויים לעסקים אלה, בכדי להביא להתאוששותם. בעלי עסקים רבים בחרו במסלול פיצוי אוטומטי הבנוי מתבנית ידועה מראש, שהבטיח פיצוי חלקי אמנם אך תוך הימנעות מתהליכים בירוקרטיים כך שקבלת הפיצוי ניתנה במהירות ויעילות. הפיצוי הראשון, עפ"י מבחן טכני של השוואת מחזורים (אוגוסט 2005 ל-אוגוסט 2006), נקבע עפ"י חישובים מהירים ויעילים, אשר באו על חשבון דיוקים. יש שהרוויחו מכך, וגם כאלה שהפסידו - אולם, מדינת ישראל דאגה כראוי לתושביה ולכלכלה הצפונית.

בבדיקות שעורכת רשות המיסים בימים אלו לכלל העסקים שקיבלו פיצויים מהמדינה בעקבות מלחמת לבנון השנייה, עולה, בדיעבד, כי גובה הפיצוי שניתן בחלק מהמקרים היה מופרז לטענתה,  ועתה דורשת  המדינה ממאות בעלי עסקים בצפון להחזיר מיידית לא רק את סכומי הפיצויים שקבלו כחוק, אלא אף תוספות ריבית והצמדה.(מיותר לציין כי בתחשיבים שעורכת עורכת הרשות ובהן מתגלה כי לנישומים מגיעים תוספת תשלום המדינה איננה מפצה פיצוי נוסף).

מה שלא ידוע לרוב ציבור הנישומים הוא כי קיימת אפשרות לערער על החלטה זו. רבים המקבלים את הדרישה ממהרים לשלם את הכסף ואילו רשות המיסים מצידה, אינה רואה זאת מתפקידה ליידע את הנתבעים על הזכות העומדת להם לערור.
 
עו"ד רועי פלר, שמשרדו מתמחה בנושא מיסים, מבהיר כי בכל פניה של רשויות המס בדרישה להשבת כספים עומדת לרשותו של הנישום האפשרות לפנות לוועדת הערר."רשויות המס אינן מעדכנות את הנישומים על האפשרויות העומדות בפניהם, ומנצלות את המצוקה של נישומים, שנאלצים לגייס עשרות ומאות אלפי שקלים בתוך 30 יום, בכדי ללחוץ  על הנישום להחזיר את החוב במיידית"., עו"ד פלר מוסיף כי רשות המיסים אף נוהגת בחוסר הגינות כאשר היא "מקפיאה" החזרי מס המגיעים לנישומים עד לתשלום החוב.

עו"ד פלר מספר על לקוח שהגיע בבהילות למשרדי רשות המיסים כאשר קיבל את הדרישה להשיב למעלה מ 200 אלף ₪ , פקיד המס "הלך לקראת הנישום" והציע פיצול החוב לתשלומים אך לא טרח לציין כי קיימת וועדת ערר. הנישום טיפל בגיוס הכסף ואיבד את זכותו להגיש את הערר.

עו"ד פלר ממליץ לכל נישום שמקבל דרישה להחזרים בגין פיצויי המלחמה ולקבל ייעוץ מקצועי מעו"ד המתמחה בתחום.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.