כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

NetApp מדווחת על תוצאות הרבעון הרביעי של 2008: ההכנסות הרבעוניות עלו ב- 17%, ההכנסות השנתיות עלו ב- 18%

25/05/2008

NetApp פרסמה את התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי של השנה הפיסקלית 2008. ההכנסות לרבעון הרביעי עלו ב- 17% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב- 938 מיליון דולר, בהשוואה להכנסה של 801 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ועלייה של 6% בהשוואה ל- 884 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה הפיסקלית 2008.

הרווח הנקי של החברה על פי GAAP הסתכם ב- 90 מיליון דולר או 0.26 דולר למניה מדוללת, בהשוואה ל- 90 מיליון דולר או 0.23 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי שלא על פי GAAP (שאינו לוקח בחשבון פחת של נכסים בלתי מוחשיים, הכנסות ממכירת השקעות, הוצאות תחזוקת מבנים והפרשה לפיצויים) הסתכם ב- 131 מיליון דולר או 0.38 למניה, בהשוואה לרווח של 114 מיליון דולר או 0.30 דולר למניה אשתקד.

ההכנסות הכוללות לשנה הפיסקלית 2008 עלו ב- 18% בהשוואה לשנה הפיסקלית 2007 והסתכמו ב- 3.3 מיליארד דולר, בהשוואה ל- 2.8 מיליארד דולר אשתקד.

הרווח הנקי של החברה על פי GAAP לשנה הפיסקלית 2008 הסתכם ב- 310 מיליון דולר או 0.86 דולר למניה בהשוואה ל- 298 מיליון דולר או 0.77 דולר למניה אשתקד- עלייה של 4%.

הרווח הנקי של החברה שלא על פי GAAP לשנה הפיסקלית 2008 הסתכם ב- 455 מיליון דולר או 1.26 למניה בהשוואה ל- 431 מיליון דולר או 1.11 דולר למניה אשתקד- עלייה של 6%.

" NetApp סגרה את שנת 2008 בחוזקה, כאשר הרבעון הרביעי הסתיים בהכנסות עם עלייה של 17% וצמיחה של 23% במערכות אחסון", ציין דן ורמנהובן, יו"ר ומנכ"ל חברת NetApp. "בעזרת ביצועים יוצאים מן הכלל של כל סניפינו ברחבי העולם, לקוחותינו ממשיכים לתת תוקף לעובדה ש- NetApp מספקת פתרונות לניהול האחסון והמידע במחיר נמוך יחסית לתעשייה".

במהלך הרבעון הרביעי התרחשו מספר דברים בולטים בחברה: ראשית, NetApp השיקה את המיתוג החדש שלה, המעביר מסר ברור אודות החוזק של החברה בשוק ואשר נועד לאפשר ללקוחות להבין טוב יותר את הערכים של החברה. בנוסף שינתה החברה את שמה באופן קבוע מנטוורקס אפליינס ל- NetApp.

שנית, במהלך הרבעון חשפה החברה את NetApp® Kilo, סביבת בדיקות גדולה אשר תוכננה על מנת להרחיב את תנאי בדיקות הביצועים לקצה הסקאלה מבחינת תנאי, תנאים אשר רוב מרכזי הנתונים חווים. בנוסף, הציגה החברה במהלך הרבעון מוצרים חדשים ויכולות שהן חלק ממשפחת NetApp Manageability Software. מוצרים אלו מסייעים ללקוחות לשנות את ארכיטקטורת מרכז הנתונים שלהם במטרה לחסוך בעלויות ולהגדיל היקף אחסון.

במהלך הרבעון, NetApp, קיבלה הכרה בזכות היוזמות הירוקות שלה עם זכיה בשלושה פרסים שונים בתחום. כמו כן המשיכה החברה לצבור תנופה בשוק תוכנות האחסון וגדלה בצורה החדה ביותר בין חמש חברות תוכנות האחסון המובילות בתחום במהלך 2007. על פי IDC, NetApp גדלה ביותר מפי שלוש בהשוואה לקצב צמיחת השוק וצברה נתחי שוק בכל תחום בו היא פועלת.

גרטנר הציבה את NetApp בראש רביע המובילים בתחום ה- NAS בסקירה שנעשתה בנושא פתרונות Midrange and High-End NAS.

לטבלאות הפיננסיות המלאות: http://media.netapp.com/documents/q4-08-financial.pdf.

אודות NetApp

NetApp יוצרת פתרונות חדשניים לאחסון וניהול נתונים המסייעים בהאצת פריצות דרך עסקיות והשגת חיסכון יוצא דופן בעלויות.

מאז ‏הקמתה ב-1992, NetApp‏ נחשבת לחלוצה בתחום הטכנולוגיה, המוצרים והשותפויות העסקיות המפשטים את ‏ניהול הנתונים בארגונים.

החברה מעסיקה כ- 6,600 עובדים והכנסותיה מגיעות ל- 2.8 מיליארד דולר.לאחרונה זכתה NetApp במספר עסקאות גדולות בישראל בין היתר בחברות בטבע, לאומי קארד, פניקס, בנק הפועלים, סיסקו, פראדיים אינטל פלא-פון ועוד. עד כה השקיעה NetApp בחברות שהוקמו על-ידי ישראליים כחצי מיליארד דולר (אונארו, דקרו וטופיו).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.