כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות: "44% מהתוצר הישראלי מקורו בסחר חוץ ולכן ההתמתנות בעולם תשפיע על המשק הישראלי"

26/05/2008

מאות מנהלים ויושבי ראש מפעלים בתעשייה הקיבוצית השתתפו בכינוס כלכלי פיננסי שנערך על ידי איגוד התעשייה הקיבוצית והתנועה הקיבוצית.

הכינוס הוקדש לתמורות הפיננסיות בעולם והשפעתן על התעשייה הקיבוצית והקיבוצים והשתתפו בו ח"כ שי חרמש, מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה), עו"ד שרגא בירן, אלי יונס, אריאל הלפרין ואישים נוספים.

יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן מלמד, פתח את הכנס ואמר שאנו נמצאים במצב שלא הכרנו בעבר שאחד הגורמים שמשפיעים על הכלכלה הישראלית הם ספקולנטים שחלקם כלל לא חיים בארץ והאינפלציה וההשפעות האחרות של מעשיהם כלל לא נוגעות להם. התגברותה של האינפלציה מעוררת דאגה רבה. שילוב של אינפלציה גבוהה שתגרום לעליית הריבית בישראל עם שערי מט"ח נמוכים תהיה הרסנית ליצואנים ולמשק בכלל.

מלמד אמר שבעשור האחרון כלכלת ישראל פרחה והקיבוצים ניצלו תקופה זו לחיזוקם הכלכלי. הושלמו הסדרים פרטניים וכיום רובם הגדול של הקיבוצים עומדים איתן. עם זאת, הצפי שלנו שהשנים 2008 ו-2009 תהיינה שנים לא קלות.

אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, סקר את הסיבות לפרוץ המשבר בארצות הברית ובשוק הסחורות העולמי. לדבריו, 44% מהתוצר הישראלי מקורו בסחר חוץ ולכן ההתמתנות העולמית תשפיע בשלב כלשהו על המשק הישראלי. הוא קרא לגורמים הממשלתיים ולתעשיינים לחדול מהלחצים על בנק ישראל להתערב בשער הדולר. אנו הראשונים לדרוש מהפקידות שלא להתערב בכלכלה וצריך לנהוג כך גם כשהמצב לא נוח לנו. איש מאיתנו לא רוצה לחזור לשערי חליפין מעוותים.

ורד דר, כלכלנית ואסטרטגית ראשית בפסגות בית השקעות, אמרה שחלק מעליית המחירים נובעת מסיבות ספקולטיביות, אבל בחלקה היא נובעת מסיבות ריאליות ולכן מחירי הסחורות צפויים להישאר ברמה גבוהה מזו שהכרנו בעבר. היא אמרה שעל מנת לשמר את ההצלחה של התעשייה הקיבוצית מהשנים האחרונות, על המפעלים שיש להם פעילות בחו"ל להתארגן לפעילות במצב החדש.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.