כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סקר איגוד האינטרנט: 70 אחוז מבוני האתרים לא מכירים ולא מיישמים את התקן לבניית אתרי אינטרנט

26/05/2008

הסקר נערך לקרא הפעלתו מחדש בישראל של ה- W3C-  הארגון הבינלאומי האחראי על התקינה באינטרנט.

70 אחוז מבוני האתרים בישראל אינם מכירים ואינם מיישמים את התקן הסטנדרטי של ה-W3C לבניית אתרי אינטרנט, כך עולה מסקר של איגוד האינטרנט הישראלי, שבוצע ע"י קהילת המחקר האינטרנטית blueberries. 

עוד עולה מהסקר כי 65 אחוז מהמשיבים לא קיבלו כל הכשרה לבניית אתרים 'תקניים' וכי 78 אחוז מהם אכן ערים לבעיית חוסר המודעות לחשיבות התקנים. הסקר נערך לקראת הפעלתו מחדש של משרד ה-W3C בישראל ביוזמת איגוד האינטרנט הישראלי. פעילות W3C, ארגון בינלאומי האחראי על התקינה באינטרנט, נוהלה בשנים האחרונות על-ידי פרופסור מישל ברקוביאר מהאוניברסיטה העברית. הפעילות עברה כעת לניהול איגוד האינטרנט הישראלי ותפעל במסגרתו.

במקביל לתוצאות הסקר (שבדק את תמונת המצב בקרב 130 בוני ומעצבי אתרים בישראל בתחילת מאי 2008), הציג היום אורי עידן, מנהלו החדש של משרד ה-W3C, את תוצאותיה של בדיקה מקיפה של אתרי 'כחול-לבן' גדולים, ביניהם של גופי ממשל, חברות סלולריות, חברות התחבורה בארץ, קופות החולים ופורטלים שונים.

מהבדיקה עולה, כי רק 10% אחוז מהאתרים בארץ עושים שימוש בתקן הנכון. "בהשוואה לשאר העולם, המצב בארץ קטסטרופלי", אומר עידן. "בוני האתרים אינם מבינים שאי התאמה לתקנים יכול לגרום להם גם להפסדים כספיים. אתר שאינו עובד לפי התקן לא מותאם לגירסאות השונות של הדפדפנים הקיימים בשוק כיום, כגון פיירפוקס וספארי. גם בעתיד, עם השקת גירסאות חדשות לדפדפנים הקיימים, עלולה להיווצר בעיה בהתאמה. גורם חשוב נוסף הוא מנועי החיפוש שעובדים אף הם בצורה מיטבית עם התקנים ויודעים לקדם את האתרים המותאמים בניגוד לאתרים שאינם תקניים."

איגוד התקינה באינטרנט (W3C), האחראי על התקינה הבינלאומית באינטרנט, פועל כיום ברחבי העולם למיצוי מלוא הפוטנציאל של האינטרנט באמצעות קביעת תקנים ופרוטוקולים. הארגון מורכב מהחברות המובילות בתעשייה בעולם ובעזרת הארגונים החברים והציבור עובד על פיתוח תקני האינטרנט השונים. יוזמות גלובליות של ה-W3C כוללות גם קיום קשר עם יותר מארבעים ארגונים לאומיים, איזוריים ובינלאומיים מכל העולם. הקשרים הנ"ל עוזרים ל-W3C לקיים תרבות של השתתפות גלובלית בפיתוח האינטרנט.

הסיבה העיקרית לתקנים ברשת, היא הצורך בתאימות לכל הדפדפנים והתקני הגלישה השונים כגון טלפונים סלולריים, מחשבי כף יד, וכו'. אתר שייכתב לפי התקנים יראה באופן די דומה על כל סוגי הדפדפנים וכך יחסוך במחיר הפיתוח מאחר שלא יהיה צורך להתאים בנפרד לכל דפדפן. כמו כן, מייקרוסופט כבר הודיעה לפני מספר חודשים, כי גירסת אקספלורר 8 החדשה תציג בצורה המיטבית אתרים כתובים לפי התקן, ואילו אתרים לא תקניים עלולים לא להיות מוצגים בהוייתם.

"למרות הנתונים המדאיגים שמפגין שוק האינטרנט הישראלי, אנחנו עדיין אופטימים", אומר דניאל דרדליה, אחראי קשרים בינלאומיים של איגוד ה-W3C המבקר בישראל. "בשנה האחרונה בהחלט ניתן לראות שינוי ועלייה במספר האתרים המותאמים לתקן, ואני צופה כי בתוך 4 חודשים תהיה קפיצה מ-10 אחוז ל-60 אחוז של אתרים המותאמים לתקן."

לדברי רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט, הפעלת המשרד על ידי  איגוד האינטרנט הישראלי משתלבת היטב במדיניות האיגוד לעודד השימוש  תקנים פתוחים, ומרחיבה את הפעילות רבת השנים להנגשת אתרים. השימוש בתנקנים פתוחים מאפשרת המשך התפתחות הרשת לטווח הארוך, ומורידה חסמים מלאכותיים לשימוש באינטרנט על ידי הציבור.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.