כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אוניברסיטת בן-גוריון בשיתוף המרכז הרפואי סורוקה מפתחים מערכת אוטומטית לאבחון של מחלות לב

26/05/2008

מערכת Alive תאפשר בדיקה של חולים רבים יותר, בזמן קצר יותר ובעלות נמוכה יותר

מדענים באוניברסיטת בן-גוריון, בשיתוף עם היחידה לאקו-קרדיוגרפיה, המערך הקרדיולוגי מהמרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, מפתחים מערכת אוטומטית הקרויה Alive, שתאפשר הערכה של אספקטים שונים בתפקוד הלב. המערכת מפענחת באופן אוטומטי נתונים מתוך בדיקות אולטרא-סאונד של הלב ונותנת הערכה של תפקודו.

כיום מרבית ההערכה של בדיקות אקו-קרדיוגרפיה (אולטרא סאונד של הלב) נעשית בצורה איכותית ולא כמותית ועל כן היא תלויה ביכולות המפענח. כלומר, המערכת הינה סובייקטיבית, דורשת הכשרה ומומחיות ומאריכה את משך הבדיקה.  יתרונה של המערכת החדשה הוא ביכולתה לנתח את המידע הגולמי הטמון בבדיקה ולגלות שינויים במצב הלב בצורה עקבית וחוזרת ולהציג את התוצאות בצורה מהירה ויעילה. בנוסף, המערכת יכולה לחשב מדדים חדשניים חשובים שלא ניתן לחשבם כיום.

"מחלת העורקים הכליליים הינה גורם מספר אחד לתמותה ממחלות לב בעולם המערבי והיא פוגעת בתפקוד הלב. כ-12 מליון בדיקות אקו-קרדיוגרפיה מתבצעות מדי שנה בארה"ב בלבד, בעלות של כ– 200$ לבדיקה. מערכת Alive תאפשר בדיקה של חולים רבים יותר בזמן קצר יותר ובעלות נמוכה יותר", אומר פרופ' הוגו גוטרמן, ממפתחי המערכת.

הפרויקט, אשר נמשך כארבע שנים, קיבל בשנתיים האחרונות תמיכה מקרן ההשקעות הפנימית של אוניברסיטת בן-גוריון, המנוהלת ע"י ב.ג. נגב טכנולוגיות, חברת המסחור של האוניברסיטה. צוות החוקרים כולל את פרופ' הוגו גוטרמן, חוקר בעל שם מהמחלקה להנדסת חשמל, ד"ר נועה ליאל-כהן, מנהלת יחידת האקו-קרדיוגרפיה במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה ובעלת ניסיון רב בניהול מחקרים קליניים בין-תחומיים ואת גב' מיכל יעקבי, בעלת תואר שני בהנדסה ביו-רפואית.

לאחרונה נבחנה המערכת בהצלחה רבה, על בסיס נתונים של כ-300 חולים לצורך בדיקה רחבה של יכולות המערכת. הפרויקט נמצא בשלבים של הקמת חברה וחיפוש משקיעים.

בתמונה: צוות המחקר (מימין לשמאל):פרופ' הוגו גוטרמן, מיכל יעקבי וד"ר נועה ליאל-כהן.

צילום: דני מכליס. אוניברסיטת בן-גוריון.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.