כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איגוד החברות הציבוריות מתנגד ליוזמת ידין ענתבי לחייב את חברות המדרוג, לדרג חברות ישראליות על פי הדירוג הבינלאומי

26/05/2008

איגוד החברות הציבוריות, המיצג את החברות הנסחרות בבורסה, מזהיר כי, "מהלך זה עלול לגרום לזעזוע כבד בשוק ההון הישראלי. זעזוע שאינו נחוץ, ובודאי לא בימים של משבר פיננסי בשוק העולמי"

במכתב ששלח גד סואן, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, לידין ענתבי, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, מתריע סואן כי, "מהלך זה עלול להביא לייקור האשראי במשק ואולי בעקיפין, לחסום את התפתחותו של שוק ההון, שהפך בשנים האחרונות לגורם מרכזי בהספקת אשראי לסקטור העסקי".

מכתבו של גד סואן בא כתגובה לפרסום טיוטת חוזר שוק ההון מס' 3 – 2008. החוזר מחייב את חברות הדירוג הישראלי, לפרסם סולם המרה, בין הסולם הישראלי לסולם הבינלאומי, כשלב ראשון לדירוג חברות מקומיות על פי סולם הדירוג הבינלאומי. מכיוון שהדירוג הבינלאומי של מדינת ישראל הוא רק A יביא צעד זה, בעקבותיו להורדת רמת הדירוג של הבנקים והחברות הישראליות ויכול להביא לכך שגופים מוסדיים ימנעו מקניית אג"ח של חברות שונות שתקבלנה לפי הסולם החדש דירוג נמוך בכמה דרגות מדירוגן הנוכחי. זאת ועוד, הורדת רמת הדירוג שלהן עלולה לגרום לכך ששיעור הרבית שהחברות תצטרכנה לשלם בעת הנפקת האג"ח יעלה בתלילות כלפי מעלה.

"אנו מקווים שתשקלו שוב וברצינות את הצעד המוצע בחוזר הנ"ל ומקווים שתקיימו דיון מקיף ומשותף עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, ובכלל זה עם איגוד החברות הציבוריות, הבורסה לניירות ערך וחברות הדירוג", כתב סואן לענתבי.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.