כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת ,BrightSource Energy חברת האם של לוז 2, גייסה יותר מ-115 מיליון דולר

27/05/2008

המשמעות: משקיעים חשובים מצטרפים לגרעין המשקיעים הנוכחי במטרה לחזק את התמיכה הכספית בחברה

(אוקלנד, קליפורניה) 26 במאי, 2008 – חברת האם של לוז 2 ,BrightSource Energy, המפתחת פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית בהיקפים גדולים, גייסה בסיבוב גיוס כספים שלישי 115 מיליון דולר. בסך הכל, גייסה החברה עד היום מעל 160 מיליון דולר. הכספים הנוספים שגויסו, יאפשרו לחברה להאיץ את תוכניותיה לספק אנרגיה סולארית בהיקפים גדולים בתקופה שבה חברות חשמל רבות תרות אחר מקורות אמינים לאספקת אנרגיה חלופית.

קרן VantagePoint Venture Partners , שהשקיעה ראשונה בחברה, מילאה תפקיד חשוב בהובלת קבוצת המשקיעים הכוללת את Google.org, BP Alternative Energy, SatoilHydro Venture ו-Black River. כל המשקיעים הקודמים בחברה, הכוללים את בנק ההשקעות Morgan Stanley, DBL Investors (חברת בת לשעבר של JP Morgan), Darper Fisher, Jurvetson, ו-Chevron Technology Ventures השתתפו בגיוס הנוכחי.   

"איכות המשקיעים בגיוס הנוכחי בצירוף התמיכה הגוברת של המשקיעים הקודמים, מדגישה את הביטחון שיש לשחקנים אסטרטגים מרכזיים ביכולתנו להפיק אנרגיה סולארית אמינה, נקייה וכדאית כלכלית בהיקפים גדולים," אמר ג'ון וולארד, מנכ"ל BrightSource. ""אנו מאמינים בפוטנציאל המהפכני של אנרגיה טרמו-סולארית, ומשוכנעים שטווח פעילותם המגוון של המשקיעים החדשים יאפשר לנו להאיץ את הפיכתה למקור אנרגיה מרכזי בשוק".

"בעזרת היכולת הייחודית שלנו להפיק באופן אמין קיטור חם במיוחד ויעיל בטמפרטורות גבוהות, טכנולוגיית מגדלי הכוח שלנו היא הגישה המסחרית החזקה ביותר לאנרגיה סולארית," אמר ארנולד גולדמן, יו"ר ומייסדBrightSource  ולוז 2 בע"מ. "הטכנולוגיה שלנו, הפועלת בצורה יעילה יותר משיטות סולאריות טרמיות וותיקות יותר, ועלות הקמתה פחותה, תשנה את האופן בו מופק חשמל", ציין.

BrightSource חתמה במרץ 2008 סדרה של הסכמי רכישה עם PG&E בהיקף של עד 900 מגה-וואט חשמל. BrightSource מפתחת כעת מספר מתקני חשמל סולאריים במדבר מוהאבי בדרום קליפורניה. התחלת הפעלת המתקן הראשון מתוכננת ל-2009.

"במהלך העבודה הצמודה עם BrightSource בשנים האחרונות, התרשמנו מאד מרמת המחויבות שלהם ליעילות ויכולת טכנולוגית," אמר אלן סלצ'מן, שותף מנהל ב-VantagePoint Venture Partners. העבודה אותה אנו עוזרים לממן היא גם הזדמנות עסקית נהדרת וגם קטליזטור לשינוי שוק האנרגיה העולמי כפי שאנו מכירים כיום. אנחנו נרגשים ליטול בזה חלק".

אודות BrightSource Energy

BrightSource Energy, מעצבת, בונה, מממנת ומפעילה מתקני כוח סולארי בהיקפים גדולים המפיקים, אנרגיה סולארית נקייה, זולה לחברות חשמל ולקוחות תעשייתיים ברחבי העולם במחירים המתחרים עם דלקים טבעיים. המתקנים של BrightSource מנצלים את הטכנולוגיה החדשנית, המבוססת על קונספט מוכח של ייצור ישיר של קיטור בטמפרטורות גבוהות במיוחד כדי להניע טורבינת קיטור סטנדרטית להפקת אנרגיה. BrightSource מאפשרת לצמצם את התלות בדלקים באמצעות אספקת מקור אנרגיה נקי חליפי במהלך תקופות של שיא בצריכת החשמל. BrightSource הוקמה באמצעות מימון ראשוני של קרן VentagePoint, שהרחיבה את היקף השקעותיה בצורה עקבית במהלך הזמן. המטה הראשי של BrightSource שוכן באוקלנד קליפורניה.

אודות לוז 2

לוז 2 בע"מ, היא חברת בת בבעלות מלאה של BrightSource Energy. לוז 2 הפועלת מישראל אחראית לפיתוח הטכנולוגיה הסולארית, עיצוב והנדסת המתקנים, ואספקת השדות הסולאריים עבור המתקנים של BrightSource. 
מידע נוסף על BrightSource ולוז 2 ניתן למצוא באתר: www.brightsourceenergy.com

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.