כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ביהמ"ש המחוזי הורה לסייע לניצולי השואה שחלו באוסטיאופורוזיס

28/05/2008

בית המשפט המחוזי בת"א דחה את ערעור משרד האוצר, וקבע כי ניצולי השואה שחלו באוסטיאופורוזיס זכאים לתגמול.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הכיר בזכותם לפיצוי של ניצולי שואה שהוכרו על פי חוק נכי רדיפות הנאצים כבעלי פגימת אוסטיאופורוזיס. הכרה זו באה בעקבות דחיית ערעורה של הרשות המוסמכת על פי חוק נכי רדיפות הנאצים, לאחר החלטת ועדת העררים בעקבות ערר שהגיש עו"ד אילן יעקובוביץ' ממשרד עו"ד ובר יעקובוביץ' פדר, בשם ניצולי שואה שאובחנו כחולי אוסטיאופורוזיס. לפי הקביעה, שליש מן הנכות של הניצולים חולי האוסטיאופורוזיס ייחשב   כתוצאת הרדיפות שעברו לצורך מתן קצבה.

ועדת העררים של הרשות המוסמכת לפי חוק נכי רדיפות הנאצים, קבעה לאחרונה בעתירתו של עו"ד אילן יעקובוביץ' כי קיים קשר סיבתי בין תנאי המחסור הקשים והרדיפות בתקופת השואה לבין מחלת האוסטיאופורוזיס המתפתחת בגיל מבוגר, בהסתמך על מחקרים המראים כי שכיחות המחלה בקרב ניצולי שואה גדולה פי כמה וכמה מאשר באוכלוסיה הכללית. לאחר שהרשות המוסמכת סרבה להכיר בניצולי שואה אשר ברחו בתחילת המלחמה מפולין לברית המועצות כזכאים לפיצויים, בטענה שתנאי המחסור בברית המועצות לא נגרמו על ידי הנאצים ולא נחשבים לרדיפות, פנה עו"ד יעקובוביץ' לועדת העררים שפסקה לטובת ניצולי השואה כזכאים לתגמול.

בעקבות החלטת הועדה הגישה הרשות המוסמכת לפי חוק נכי רדיפות הנאצים ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב. השבוע, בית המשפט המחוזי בת"א דחה את ערעורה של הרשות המוסמכת, ואשר את עמדת ועדת העררים כלפי ניצולי השואה שהוכרו כבעלי פגימת אוסטיאופורוזיס כזכאים לתגמול לפי חוק נכי רדיפות הנאצים.

על אף שועדת העררים הכירה בפגימת אוסטיאופורוזיס כעילה לגיטימית לפיצוי ברמה העקרונית כבר בשנים 2005-2006, עד לפסיקת בית המשפט המחוזי לא ניתנו לניצולי השואה הללו הכספים המגיעים להם.  על פי עורך דינם של ניצולי השואה, עו"ד אילן יעקובוביץ, ניצולי השואה אותם הוא מייצג אף לא זומנו לועדות רפואיות לשם קביעת דרגת נכותם, ולא נעשתה שום פעולה מצד הרשות לשם קביעת דרגת נכות זו על אף שעברו שנים מאז שהוכרו על ידי הרשות המוסמכת. 

"העיכוב בהעברת הכספים, לוקה בחוסר סבירות קיצונית משום שמדובר בניצולי שואה קשישים וחולים הזקוקים לתגמול לשם מחייתם השוטפת והיומיומית. אנו מברכים על החלטתו הנבונה של בית המשפט בדחיית הערר שהגיש האוצר ומקווים כי כעת, לאחר שנים של התעלמות, האוצר יעניק לניצולי השואה בעלי פגימת האוסטיאופורזיס את הכספים המגיעים להם. עם זאת, מהכרותינו עם פקידי משרד האוצר אנו יודעים כי לצערנו נדרש למאבקים נוספים בעניין זה." אומר עו"ד אילן יעקבוביץ' בא כוחם של התובעים.

משרד עו"ד ובר יעקובוביץ פדר, הינו אחד מהמשרדים הגדולים בארץ המטפלים בזכאותם של ניצולי שואה לפיצויים לפי חוק נכי רדיפות הנאצים. לאחרונה, הצליח המשרד להביא להכרה בזכאותם לפיצויים של ניצולי שואה מרומניה, בולגריה וטוניס.

משרד עו"ד ובר יעקובוביץ שוכן במגדל לוינשטיין,דרך מנחם בגין 23, קומה 14, תל אביב.

ניתן ליצור עמם קשר בטלפון: 03-5644700.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.