כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בעקבות פנית עמותת "הצלחה": הרשות לניירות ערך תחקור חשש לגריפת רווח במסחר במניית אבוג'ן בעקבות מידע על השקעות –"המידע היה מצוי בידי גורמים מסוימים"

28/05/2008

הרשות לניירות ערך הודיעה, כי תבדוק ותטפל בבקשה לחקור חשד לעבירה על חוק ניירות ערך ולגריפת רווח במסחר במניות בידי "גורמים מסוימים" בעקבות מידע על השקעות שזלג בקשר עם חברת אבוג'ין. הבקשה הוגשה על ידי עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של הצלחה – התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית  הוגנת.

עו"ד אלעד מן טען, שכפי שפורסם בעיתון "גלובס" וכפי שהשתקף מנתוני המסחר הרלוונטיים, אופיין המסחר במניית אבוג'ן בע"מ במחזורים חריגים ובתשואות בולטות וזאת עקב ההודעה על השקעת 7.2 מיליון ₪ (2 מיליון דולר ארה"ב) בחברה על ידי קרן אקווגרו .

לדבריו, מתוכן הדיווח, כפי שהופיע בעיתון וכן מניתוח של נתוני המסחר עולה החשש כי המידע אודות השקעה זו היה מצוי בידי גורמים כלשהם טרם פרסומו ואלה עשו בו שימוש לשם גריפת רווח בטרם פרסום המידע ברבים.

בתשובה לפנייה, הודיעה מיכל זגון, הממונה על פניות הציבור ברשות לניירות ערך, כי הדברים ייבדקו ויטופלו בהתאם לנדרש ובהתאם לסמכויות הרשות. עם זאת, הבהירה , כי הרשות פועלת בכפוף לחובת הסודיות החלה עליה על פי החוק ולכן, מנועה מלהעביר מידע בדבר פעילותה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.