כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד התקשורת יצא אמש בשימוע לחברות הטלפוניה שמטרתו קביעת כללים לחשבון טלפון ברור ומפורט יותר

28/05/2008

שר התקשורת אריאל אטיאס: "החשבון במתכונתו החדשה יסדיר את סוגיית ערפול התעריפים והמסלולים, יציג נתונים בשפה פשוטה ויספק לצרכן נתונים להשוואה בין החברות, דבר שיגביר את התחרות, השקיפות ויביא להוזלת תעריפים"

לפני כשלוש שנים הסדיר משרד התקשורת את נושא הגילוי הנאות בחשבון הטלפון באמצעות, תיקון הרישיונות של חברות הטלפוניה, במסגרתו נדרשו החברות לפעול על פי תקן ישראלי 5262 אשר הוכן על ידי מכון התקנים הישראלי ("התקן").

מהניסיון שהצטבר בשנים האחרונות, ובהתאם לתפיסה הצרכנית שמוביל השר אטיאס, הגיע המשרד לכלל דעה, כי לצורך הבטחת הגילוי הנאות, והגברת השקיפות והבהירות בחשבון הטלפון המוגש למנוי, יש לקבוע כללים מפורטים יותר בעניין, הכוללים, בין היתר, דרישה להצגת נתונים אשר אין מפעילי התקשורת מחויבים להציג כיום על פי התקן.

לאור האמור לעיל החליט מנכ"ל משרד התקשורת, מרדכי מרדכי, בתחילת אוקטובר 2007 , על הקמת ועדה משרדית מיוחדת לטיפול בנושא, בראשות מאיר בן בסט, מנהל תחום פיקוח על השרות לצרכן במשרד התקשורת.

הכללים אותם גיבשה הוועדה, להכנת ולהצגת חשבון הטלפון מפורסמים באתר המשרד באינטרנט בכתובת www.moc.gov.il מדור "שימועים".

הכללים אשר משרד התקשורת שוקל לקבוע לעניין גילוי נאות בחשבון הטלפון, יחולו על כל חברות התקשורת אשר מספקות שירותי טלפון נייחים, סלולאריים ובינלאומיים.

בנוסף לכללים האמורים מעוניין המשרד לבחון הצגה בחשבון של מדד השוואתי פשוט של תעריף שיחה, באופן שיאפשר למנויים להשוות באופן יעיל ופשוט בין תוכניות התעריפים השונות אצל מפעיל נתון ו\או בין מפעילים שונים (תעריף אפקטיבי). למשל, מדד שיחושב על ידי חלוקה של סכימת דמי השימוש החודשיים הקבועים והתשלום עבור דקות השיחה במספר הדקות שנצרכו בפועל.

שר התקשורת אריאל אטיאס: "החשבון במתכונתו החדשה יסדיר את סוגיית ערפול התעריפים והמסלולים, יציג נתונים בשפה פשוטה ויספק לצרכן נתונים להשוואה בין החברות, דבר שיגביר את התחרות, השקיפות ויביא להוזלת תעריפים".

מנכ"ל משרד התקשורת מרדכי מרדכי: "לאחר עבודה מאומצת של הצוות המקצועי במשרד התקשורת,שהשקיע שעות רבות בנושא, גיבשנו מערכת כללים ברורה ופשוטה שתסייע לציבור הצרכנים לקבל החלטות מושכלות ולהבין את החשבון " .

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.