כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ראש עיריית ראשון לציון, מר מאיר ניצן פנה בבקשה לשר התשתיות, מר בנימין בן אליעזר (פואד), להכיר כפרויקט בעל חשיבות לאומית, במתקן ההתפלה העירוני אשר מוקם על ידי תאגיד המים והביוב מניב ראשון

28/05/2008

העיר ראשון לציון הממוקמת במישור החוף, נמצאת בשלבים מתקדמים ביותר להקמת מתקן התפלה עירוני. לאחרונה פנה ראש עירית ראשון לציון, מר מאיר ניצן לשר התשתיות מר בנימין בן אליעזר(פואד), בבקשה להכריז על פרויקט הקמת מתקן ההתפלה העירוני בעיר ראשון לציון, כפרויקט בעל חשיבות לאומית.

הכרזה מן הסוג הזה תשחרר את הפרויקט מסבכים בירוקרטים ותסייע להשלים את הפרויקט בתוך מספר שנים מועט ולהפוך את העיר ראשון לציון למשק מים עירוני עצמאי.

התוצאה הישירה לכך תאפשר לחברת מקורות להפנות את כמויות המים המסופקת היום לעיר ראשון לציון לאזורים אחרים בארץ להם יש חוסר במים מתמיד. לאור העובדה כי משק המים נמצא בקו האדום הדבר מתבקש ואינו סובל כל דחייה.

בתחילת החודש יוני הקרוב ייצא לדרך המכרז על הליבה של מתקן ההתפלה המוקם ע"י תאגיד המים והביוב מניב ראשון.
הפרויקט כולו יוקם על ידי חברת הבת מניב טכנולוגיות וימומן כולו ממשאבים כספיים עצמאיים של מניב טכנולוגיות ומוערך בכ- 70 מיליון ₪. 

דניאל לב מנכ"ל מניב אמר: "בשנת 2001, כתב ראש העירייה, מר ניצן, מסמך המתייחס לחשיבותו של משק מים עירוני עצמאי. בקיצור אמר "צריך לפתח מקורות מים נוספים" ולראיה היום כל מה שחזה התגשם, משק המים בישראל נמצא במצב קשה מאוד ורק היום מתחילים לחשוב מה לעשות. אנו במניב ראשון לא ישבנו בחיבוק ידיים, עד היום מילאנו כל בקשה של הרשויות והוועדות השונות ואנו נמצאים בשלב של המכרז של הליבה למתקן ההתפלה,היתר הבניה למתקן ההתפלה כבר התקבל מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ואנחנו כבר נכנסים לעבודה.הכרה בפרויקט על ידי ממשלת ישראל כפרויקט בעל חשיבות לאומית תשחרר את כל התהליכים העתידיים במערכת הבירוקרטית ותסייע להשלים הפרויקט בשנתיים.

אנחנו לא מבקשים כסף מהמדינה, אנו נשתמש במשאבים כספיים עצמיים לכן ההכרה בפרויקט כבעל חשיבות לאומית, מתבקש ומחויב המציאות. עם השלמת הקמת המתקן אנו נמהל את הבארות בהם אחוז חנקות גבוה במי הים המלוחים המותפלים,  ונקבל מים לשתייה באיכות מצוינת ובעלויות נמוכות מהעלויות שלהם היום.

הדבר החשוב ביותר שמים שאנו צורכים ממקורות יופנו לאזורים אחרים בארץ הזקוקים להם, מקורות לא תיפגע מכך בהכנסותיה ואני מקווה שרשות המים תתיר לנו להוזיל את עלות המים לתושבי ראשון לציון". 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.