כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

השר אלי ישי נפגש אמש עם נציגי ענף התיירות בנושא תקנות בדבר זכות ביטול והחזר כספי לצרכן

28/05/2008

סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי נפגש אמש עם נציגי ענף התיירות בנושא תקנות בדבר זכות ביטול והחזר כספי לצרכן.

בפגישה השתתפו נציגי סוכני הנסיעות, התאחדות המלונות, חברות התעופה (חברת אל על, חברת ישראייר, חברת ארקיע), נציגי משרד התיירות, מנכ"ל משרד התמ"ת, היועץ המשפטי של משרד התמ"ת ועורכי דין המטפלים בסוגיה זו במשרד התמ"ת.

אלי ישי סיכם בדיון האחרון שהתקיים בחודש אפריל בועדת הכלכלה כי יהיה מוכן לשמוע את נציגי ענף התיירות אשר להם התנגדות לתקנות אלו.

יצויין כי משרד התמ"ת הגיש לאחרונה לועדת הכלכלה תקנות בדבר זכות ביטול והחזר כספי לצרכן. תקנות אשר מהוות מהפכה של ממש בעולם הצרכנות.

לעניין שירותי הארחה, חופש ובילוי נקבע בתקנות כי הצרכן יהיה רשאי לבטל את העסקה ובלבד שלא יעשה כן שבעה ימים לפני מועד מתן השירות.

בפגישה שהתקיימה כאמור, העלו הנציגים את הקשיים שלדעתם נובעים מן התקנות כגון, הפסד כספי שנגרם  עקב ביטול חדר במלון או כרטיס טיסה ואשר לא ניתן למכור לצרכן אחר, וכן העובדה שקיימת הפליה בין החברות הזרות שאינן כפופות לדין הישראלי בדבר ביטול עסקה לבין החברות הישראליות המספקות אותו מוצר או שירות.

אלי ישי סיכם את הדיון בכך שהודיע לנוכחים כי בדעתו לקדם תקנות אלה לטובת כלל הצרכנים במדינת ישראל, וזאת מבלי לפגוע באופן בלתי סביר במגזרים השונים במשק. השר ישי בטוח כי ישיבה ליד שולחן של מגזר ספציפי במקרה זה ענף התיירות ניתן יהיה לגשר בין הפערים ולקדם תקנות אלו. הוחלט כי בעקבות הדיון יתקיים מו"מ בין הלשכות המשפטיות של משרד התמ"ת ומשרד התיירות וזאת בכדי למצוא נוסחה שתיטיב עם הצרכנים ברם שלא תפגע באופן בלתי סביר בעוסקים בענף התיירות.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.