כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת AVX ישראל מרחיבה את השת"פ עם המכללה האקדמית להנדסה בירושלים: רכשה מכונה חדשה בשווי של 36 אלף דולרים עבור החוג להנדסת חומרים שבמכללה

29/05/2008

חברת AVX ישראל המתמחה בייצור רכיבי מיקרו אלקטרוניקה לתקשורת אלחוטית מרחיבה את השת"פ עם המכללה האקדמית להנדסה בירושלים: רכשה מכונה חדשה בשווי של 36 אלף דולרים עבור החוג להנדסת חומרים שבמכללה

מר אריה לוין, מנכ"ל AVX ישראל בע"מ הנסחרת בוול סטריט מציין: "בניית עתודת מהנדסים איכותיים המתאימים לתעשייה המתקדמת בארץ ולחברת AVX הינה חלק מאסטרטגיה כוללת של הקמת אופק עתידי "

מכונת "התעייפות חומרים" High Speed Rotating Beam Fatigue Test System    אשר תשולב במעבדת החומרים של החוג להנדסת חומרים במכללה להנדסה ירושלים  כוללת ציוד לאפיון מיקרו מבנה ותכונות מכאניות של חומרים, תאפשר לסטודנטים ביצוע ניסויים בתחומי הטיפולים התרמיים,  טכנולוגיית אבקות, ציפויים, יציקות וריתוך. לימוד הסטודנטים והבנתם של מנגנוני תופעת התעייפות החומרים יאפשרו פיתוח של נתכים חדשים לגביהם תיקבע רמת המאמץ המחזורי המותרת. באופן זה ניתן יהיה להאריך את משך חייו של חלק הנתון למאמץ מחזורי, ולהימנע מכשל בשל התעייפות החומר.

פרופ' איתן מנור, סגן הנשיא לעניינים אקדמיים וראש החוג להנדסת חומרים מתקדמים מציין: "הפיתוחים הטכנולוגיים המשלבים את נוכחותם של חלקי מכונות הנתונים למשטר מאמצים מחזוריים הביאו להכרה בחשיבות התופעה יוצאת הדופן, בה חומר הנתון למאמץ מחזורי עלול להישבר במאמץ קטן בהרבה מזה הדרוש כדי לשבור אותו בהעמסה סטטית. שבר ההתעייפות מסוכן במיוחד, מאחר והשבר מתרחש ללא כל סימנים מוקדמים אשר יצביעו על אפשרות של שבר, בניגוד גמור למקרה של שבר מהעמסת יתר אשר מלווה בדפורמציה פלסטית".

"התעייפות חומרים" היא תופעה של שבר המופיע בחומר מוצק כתוצאה מפעולת מאמץ מחזורי לאורך זמן. השבר מתרחש במאמצים נמוכים בהרבה ממאמץ הכניעה הרגיל של החומר. מדעני המאה ה-19 היו מודעים לתופעה אך לא ידעו להסביר אותה וחשבו שתכונות החומר משתנות בהשפעת העומס והחומר הופך לפריך. סיבת ההרס הידועה כתופעה של "עייפות החומר" מתבטאת  בהיווצרות סדקים מיקרוסקופיים המתפתחים בפני השטח של חומר הנתון למשטר מאמצים מחזוריים.  הסדקים המתפתחים, חודרים לעומק החומר ומקטינים את שטח החתך הפעיל הנושא בעומס.

מר אריה לוין, מנכ"ל AVX ישראל בע"מ מציין: "בניית עתודת מהנדסים איכותיים המתאימים לתעשייה המתקדמת בארץ ולחברת AVX הינה חלק מאסטרטגיה כוללת של הקמת אופק עתידי. במסגרת מדיניות זו, תומכת חברת AVX במכללה האקדמית להנדסה ירושלים ומסייעת גם בהצטיידות מעבדות בתחום החומרים המתקדמים, תחום הנדסה הרלוונטי לחברתנו".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.