כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מזור קיבלה אישור FDA לשימוש חדש ברובוט ה-SpineAssist

29/05/2008

"האישור שהתקבל הוא אבן דרך נוספת במימוש החזון לו אנחנו מחויבים לאפשר ניתוחי עמוד שדרה בפולשנות מזערית ובבטיחות מקסימאלית תוך שימוש בטכנולוגיה הרובוטית שפיתחנו במזור" -אומר הדומי, מנכ"ל מזור.

חברת מזור טכנולוגיות ניתוחיות, הנסחרת בבורסה של ת"א, הודיעה על פריצת דרך טכנולוגית שאושרה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA). האישור מתיר את השימוש במערכת ה-SpineAssist – רובוט מיניאטורי המסייע בניתוחי עמוד שדרה – לשימוש בניתוחים בעמוד השדרה הצווארי ללא הצורך בקיבוע פולשני אל חוליות ועצמות החולה. האישור הנוכחי מתיר את המימוש במערכת בעוד המערכת "מרחפת" מעל למנותח ומקובעת לשולחן הניתוח.

אורי הדומי, מנכ"ל מזור מסביר "אישור ה- FDA אותו קיבלנו עתה,  מתיר את השימוש במערכת במהלך ניתוחים מסובכים של עמוד שדרה צווארי. בנוסף האישור מתיר לחברה להשתמש בשיטת קיבוע ייחודית  של  המערכת הרובוטית אל מיטת הניתוח לעומת הקיבוע המקובל היום אל גוף החולה עצמו. גישה חדשה זו שאושרה עתה, מאפשרת הקטנה מהותית במידת הפולשנות הניתוחית, משפרת את בטיחות ניתוחי עמוד השידרה ולהערכת החברה מקטינה את הסיכון לסיבוכים וזיהומים המושפעים במידה רבה ממידת הפולשנות הניתוחית" מוסיף ואומר הדומי.

בראיון שנתן לא מזמן פרופ' רופמן לרדיו, מנהל המחלקה האורטופדית של בית החולים כרמל, הוא ציין שבבדיקה שנערכה בבית החולים כרמל בחיפה, משך האשפוז של החולים שנותחו בסיוע הרובוט צומצם בכ 50% בהשוואה לחולים שנותחו בשיטות המסורתיות.

אישור השיווק בארה"ב של הקיבוע השולחני סולל בפני החברה את הדרך לשיווק השימוש ברובוט בפרוצדורות זעירות פולשנות רבות ושונות בניתוחי עמוד שדרה.

זהו אישור ה-FDA הרביעי אשר ניתן לחברת מזור בגין המערכת, ומרחיב את מסגרת השימושים המותרים במערכת מעבר לניתוחים בעמוד השדרה הגבי והמתני, בהם הותר השימוש עד היום.

עד היום התקיימו בישראל למעלה מ-20 ניתוחים תוך שימוש בקיבוע השולחני פרי פיתוחה של מזור, ובאירופה התקיימו כ-10 ניתוחים תוך שימוש ביישום זה. נציגי החברה דיווחו כי בכל המקרים הביעו הרופאים המנתחים שביעות רצון רבה מהשימוש במערכת ה-SpineAssist של מזור.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.