כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

עמי איילון: "העולם הערבי הגיע להבנה שהאיום האמיתי על הביטחון והיציבות במזרח התיכון הוא לא מדינת ישראל אלא האיום האיראני והתפשטות האיסלאם הרדיקלי"

29/05/2008

"העולם הערבי הגיע להבנה שהאיום האמיתי על הביטחון והיציבות במזרח התיכון הוא לא מדינת ישראל אלא האיום האיראני והתפשטות האיסלאם הרדיקלי" כך אמר שלשום השר, האלוף במיל' עמי איילון בוועידת ים עסקים ה-14 שערכה עמותת חיל הים.

"משבר המזון הוא משבר אמיתי וייקח זמן עד שהעולם יחזור לאיזון ויספק לעצמו את המזון שהוא צורך" אמר יעקב טננבאום, מנכ"ל בנק מרכנתיל דיסקונט באותה וועידה.

עוד אמר מר יעקב טננבאום: משבר הסאב-פריים גרם לזעזוע קשה ביותר שהוריד את הדולר מתחת ל 3.30 וההערכות לגבי המשך התדרדרות הדולר עוד חמורות מזה".

בפתיחת דבריו בירך בבדיחות מר יעקב טננבאום את הנוכחים ואת השר עמי איילון שנכח במקום במילים: "אוייבנו רוצים לזרוק אותנו לים, לכן אנו צריכים ראש ממשלה ימאי"

למעלה מ- 150 אנשי עסק מכל תחומי המשק, בוגרי חיל הים, וביניהם דוד לוכסמבורג (מנכ"ל לוכסמבורג תעשיות בע"מ), אהוד סביון (מנכ"ל דרך ארץ), גד ססובר (מנכ"ל י. ססובר-שילוח בינלאומי), דב שפיר (דירקטור חברת טבע), שמואל שבח (מנכ"ל גלובל סקיוריטי שבח גרופ בע"מ), ארנון תורן (מנכ"ל מגדלי עזריאלי) ורבים אחרים, התכנסו שלשום, במלון דניאל בהרצליה לוועידת 'ים עסקים' ה-14 שערכה עמותת חיל הים. 

במהלך הוועידה נאמו מפקד חיל הים האלוף אלי מרום (צ'ייני) אשר הגיע לוועידה מיד בתום ביקור של ראש הממשלה אהוד אולמרט בבסיס חיל הים בחיפה. אחריו נאם מר יעקב טננבאום, מנכ"ל בנק מרכנתיל דיסקונט, אשר בירך את הנמצאים ואת השר עמי איילון שנכח במקום בדברים "עמי איילון, מפקד חיל הים לשעבר ואולי ראש הממשלה בעתיד, שהרי אוייבנו רוצים לזרוק אותנו לים, לכן אנו צריכים ראש ממשלה ימאי". את הוועידה חתם השר, מפקד חיל הים לשעבר, האלוף במיל' עמי איילון, אשר סקר את החזון האפשרי למדינת ישראל ביום העצמאות ה-100 שלה .

בין הדברים שאמר יעקב טננבאום, מנכ"ל בנק מרכנתיל דיסקונט:

"משבר הדולר הוא אחד האירועים המשפיעים ביותר שאנו חווים בתקופה האחרונה, והוא אינו נוצר לפני כמה חודשים אלא לפני עשור כאשר נולד המטבע החדש- היורו".

"לפני חמש שנים היתה נקודת מפנה מהותית שדרדרה את הדולר, עם כניסת האמריקאים לעיראק. בהתחלה הם נכנסו לכמה חודשים בלבד, עם צבא קטן ותקציב נמוך, והיום מבוזבזים שם מאות מיליארדי דולרים ועדיין לא רואים את הסוף".
"שלושה משברים שלובים זה בזה: משבר האנרגיה, משבר המזון ומשבר הסב-פריים. לדעתי משבר המזון הוא אכן משבר אמיתי וייקח זמן עד שהעולם יחזור לאיזון ויספק לעצמו את המזון שהוא צורך".

"האומה הסינית שעבדה כמעט בחינם עבור האמריקאים, התחילה לחסוך כספים וכך בוקר אחד, 300 מליון איש, סדר גודל כמעט אומה אמריקאית חדשה נוספת, שקודם אכלה קערת אורז אחת ליום, צורכת היום צריכה מערבית רגילה, והעולם לא נערך לקפיצה כזו בצריכה"

"משבר הסב-פריים גרר לזעזוע קשה ביותר שבעקבותיו ירד הדולר אל מתחת ל- 3.30 והערכות לגבי המשך התדרדרות הדולר עוד חמורות מזה"

בין הדברים שאמר השר, מפקד חיל הים לשעבר, האלוף במיל' עמי איילון:

"אנחנו בוחרים היום איזו ישראל תהייה עוד 40 שנה. אנחנו מציינים 60 שנה לעצמאותנו, עם הישגים בלתי רגילים בכל התחומים, אולם ההישג הגדול ביותר של ישראל אחרי שישים שנה היא העובדה שאנו שולטים בגורלנו"

"מלחמת לבנון השנייה היתה הפעם הראשונה מיום קיומה של מדינת ישראל בה אנו לא היינו לבד, והיינו הטובים. לא רק בעיני ארה"ב ומדינות אירופה אלא גם בעיני העולם הערבי. כיוון שהעולם הערבי הגיע להבנה שהאיום האמיתי על הביטחון והיציבות במזרח התיכון הוא לא מדינת ישראל אלא האיום האיראני והתפשטות האיסלאם הרדיקלי"

"עומדים בפנינו חמישה אתגרים על מנת שנגיע לשגשוג בישראל בשנת 100 לקיומנו:

1. לקבוע גבולות-לעצב גבול מזרחי למדינת ישראל היא תנאי הכרחי בכדי לעצב לעצמנו זהות. הדיון הישראלי עושה טעות חמורה כשהוא נותן למערכת הביטחון להכתיב היכן יעבור הגבול המזרחי שהוא אשר יכתיב את זהותנו כמדינה יהודית-דמוקרטית.

2.  אתגר חברתי-כלכלי-עלינו להיות אחת מתוך 10 המדינות המובילות במדד של צריכה לנפש ועלינו לעשות זאת דרך יצירת תהליך צמיחה יציב וקבוע וצמצום הפערים בעולם גלובלי.

3. האתגר הממשלי- יצירת ממשל עם יציבות שמסוגל לתכנן לטווח ארוך. העלאת אחוז החסימה ויצירת תהליכים פנימיים שאינם מאפשרים בקלות בלתי-נסבלת להפיל ממשלה בהצעת אי-אמון. בדומה לחקיקה בארה"ב, יש לבדוק טוהר המידות של מועמדים לראשות הממשלה לפני בחירתם, ובמידה ונמצא מתאים, יש לחוקק חוק שלראש ממשלה יש חסינות מרגע שמונה על כל מה שעשה בעבר ועד סיום המינוי שלו.

4. ניסוח מחדש של יחסי מדינת ישראל עם העם היהודי בתפוצות- בעולם גלובלי התפיסה הציונית שציונות מחייבת עלייה לישראל, כבר אינה רלבנטית. בעולם גלובלי בו בו המערכת השלטונית היא בינלאומית, חלק גדול מכוחנו כמדינה נגזר מהעובדה שיש קבוצות מעוגנות של יהודים בארה"ב ובאירופה.

5. אתגר בטחוני- אנו חיים במציאות ביטחונית מורכבת. ניצחון נמדד היום לא בכמה פעמים כבשנו את עזה ושכם, אלא בעד כמה אנו קרובים ליעד המדיני של יצירת מדינה יהודית, ציונית, דמוקרטית ובטוחה. אנו חיים בתפיסה בה הניצחון יושג בהכרעה, ומולנו עומד יריב שתפיסת הניצחון שלו היא של אי-כניעה.

וועידת "ים עסקים" היא אירוע מסורתי שמקיימת עמותת חיל הים בשיתוף עם דמויות בכירות מתחום בטחון המדינה והמשק הכלכלי. מטרת פעילות "ים עסקים" היא להפגיש בין מנהלים ואנשי עסקים בוגרי חיל הים וליצור קהילה עסקית פעילה שתפעל בתחומי היזמות, החברה, המשק והכלכלה. הקהילה העסקית מורכבת מאנשי עסקים ומנהלים במשק הפרטי והציבורי והיא פועלת הן על מנת לפתח קשרים עסקיים בתוך הקהילה, והן בסיוע ויצירת תעסוקה לדור הצעיר של בוגרי חיל הים.

עמותת חיל הים היא גוף מלכ"רי הפועל להוות מסגרת תומכת לסיוע הדדי בין יוצאי חיל הים תוך שמירה על מורשת חיל הים.

מטרת העמותה היא לשמר את מורשת חיל הים ולהנחילה לדורות הבאים, לפעול למען רווחת חיילי ובוגרי חיל הים ולמען יחידות חיל הים השונות, לפעול להנצחת חללי חיל הים, וליצר הזדמנויות לפיתוח עסקים בין יוצאי חיל הים.

מדי שנה מארגנת העמותה מגוון אירועים למען קהילת חיל הים וביניהם סיוע לחיילים נזקקים, ימי כיף לחיילי חיל הים ולמשפחותיהם, וועידות ים עסקים, מפגשי מורשת, אירועי זיכרון והנצחה לנופלי חיל הים, ועוד.

צילום:יח"צ

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.