כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

לראשונה - תעודת סל על מדד ת"א-25 נסחרת ב"וול סטריט"

1/06/2008

בית ההשקעות האמריקאי Northern Trust הודיע בשבוע שעבר על הנפקת תעודת סל (ETF) על מדד ת"א-25. זוהי הפעם הראשונה שבה מוצעת למשקיעים אמריקאיים  תעודת סל על מדד ת"א-25 והיא תסחר בבורסה של ניו-יורק תחת הסימול TAV.

Northern Trust הינו אחד הבנקים הגדולים בארה"ב הקיים כבר קרוב ל-120 שנה. הבנק פועל ברחבי העולם בתחומי ניהול השקעות, סליקה ושירותים פיננסיים ומנהל 300 מיליארד דולר למשקיעים מוסדיים ופרטיים. ל- Northern Trust ניסיון רב בהנפקת תעודות סל על מדדים מובילים בעולם. הבנק מצרף את מדד ת"א-25 למשפחת מוצרי מדדים שהונפקו בארצות הברית על מספר מדדים בינלאומיים כמו ה- Hang Sang Index של הונג קונג, ה-40CAC הצרפתי, ה-100FTSE מלונדון ו-הTOPIX- היפני. מוצרי מדדים אלה מאפשרים למשקיעים אמריקאיים נגישות לשווקים זרים ומעכשיו גם לתל-אביב.

תעודת הסל החדשה הופכת את מניות מדד ת"א-25 לנגישות למשקיעים מוסדיים ופרטיים בארצות הברית ומאפשרת לכל משקיע אמריקאי להשקיע בבורסה של תל-אביב באמצעות כל סניף של בית השקעות אמריקאי. במקביל לרכישת תעודות הסל על-ידי המשקיעים האמריקאיים ירכוש מנפיק התעודות Northern Trust את מניות המדד בבורסה בתל-אביב. תעודות סל על מדד ת"א-25 הפכו למכשיר השקעה ראשון במעלה עבור משקיעים ישראליים, וכעת יוכלו לרכוש את התעודות גם משקיעים אמריקאיים. ראוי לציין כי ההשקעות במניות של משקיעים מוסדיים זרים בתל-אביב עמדו מתחילת השנה (ינואר-אפריל 2008) על 1.6 מיליארד שקל.

דרור שליט, סמנכ"ל בכיר ומנהל מחלקת המסחר והמסלקות מסר כי "השקת תעודת הסל על מדד ת"א 25 על ידי Northern Trust מצביעה על העניין הבינלאומי בשוק המניות התל-אביבי. זהו ביטוי נוסף לגלובליזציה העוברת על שוק ההון הישראלי בשנים האחרונות ולהבעת אמון בבורסה בתל אביב. תעודת הסל החדשה מהווה כלי נוח המאפשר למשקיעים אמריקאיים ואחרים להשקיע בבורסה בתל-אביב בקלות ובנוחות, ואנו מקוים כי תביא לגידול בהשקעות המשקיעים הזרים בבורסה של תל-אביב".

פרטים נוספים על תעודות הסל של Northern Trust באתר  http://www.netsetfs.com/

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.