כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שלב חדש במהלך "תכנון פיננסי לחיים": בנק הפועלים מציע ללקוחות סדנאות היכרות עם שוק ההון

3/06/2008

בנק הפועלים משיק שלב חדש, במסגרת מהפכת "תכנון פיננסי לחיים" שהנהיג בשנה האחרונה, ומציע ללקוחות הבנק ולציבור הרחב סדנאות היכרות עם שוק ההון שיינתנו ללא תשלום. הסדנאות פותחו לאור השינויים הרבים שהתרחשו בשוק ההון בשנים האחרונות ובעקבות ההצלחה המרשימה שרשמו סדנאות תכנון פיננסי בנושא ניהול תקציב המשפחה, שערך הבנק בחצי השנה האחרונה, שבהן השתתפו כ-25 אלף לקוחות.

הסדנאות יאפשרו ללקוחות היכרות בסיסית עם שוק ההון ומוצרי ההשקעה השונים, תוך שילוב והתנסות מעשית ואירועים בחיי לקוח בשוק הון. מטרתן היא לענות על הצורך הגובר של הלקוחות בהרחבת הידע על שוק ההון, כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות איך לנהל את חסכונותיהם. בין הנושאים שיידונו: סקירה על שוק ההון והבורסה בישראל, הגורמים המקומיים והזרים המשפיעים על השוק, כלים תומכים לבחירת מניות ומקורות ידע ותהליך הייעוץ בבנק.

הסדנאות, שיתקיימו החל מ-15 ביוני 2008 במקומות מרכזיים ברחבי הארץ, יכללו שני מפגשים, בני שעתיים וחצי כל אחד ותרגיל מעשי לעבודה בבית. הן יונחו על ידי יועצי השקעות בכירים מאגף ניירות ערך ונכסים פיננסיים בבנק הפועלים. בתום הסדנא יקבלו המשתתפים את המדריך המלא בשוק ההון.

המהלך שהנהיג בנק הפועלים, תחת הכותרת "תכנון פיננסי לחיים", נועד להעניק ידע, כלים, מגוון מוצרים וליווי פיננסי מתמשך – כל זאת במטרה לסייע ללקוחות לקבל את ההחלטות הנכונות עבורם. בנק הפועלים זיהה את שוק ההון כאחד הנושאים הבולטים שבו הלקוחות מעוניינים להרחיב את השכלתם. הפעילות בתחום זה כללה את הוועידה השנייה לתכנון פיננסי, שהציעה עשרות הרצאות ופאנלים במגוון נושאים בתחומי שוק ההון וזכתה להשתתפות מרשימה של כ-5,000 לקוחות מכל הבנקים.

אורי פז, מנהל החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים: "בנק הפועלים היה הראשון שזיהה עניין גובר בקרב צרכני השירותים הפיננסיים בכלים וידע פיננסי, שיסייעו להם לקבל את ההחלטות הנכונות עבורם. התמודדות עם העולם הפיננסי המורכב מחייבת ידע והבנה, והסדנאות הן אחת הדרכים להקנות ידע. 160 הסדנאות שהצענו לניהול תקציב המשפחה זכו לביקוש עצום, והסדנאות שאנו מציעים עתה להיכרות עם  שוק ההון נועדו לענות על הצורך הגובר של לקוחות, בעיקר מקרב הבנקאות הפרטית,  להעמיק את הידע שלהם בתחום זה. חלק ניכר מלקוחות הבנקאות הפרטית אינם רואים את עצמם מנהלים תיק השקעות ומסתמכים על יועצי ההשקעות בבנק – ועדיין רבים מהם מתעניינים בשוק ההון. הסדנאות יסייעו להם להעמיק את הידע ולשפר את יכולתם לצרוך שירותי ייעוץ מיועצי ההשקעות בבנק", אומר פז.

יצוין כי בשנה האחרונה נרשם גידול ניכר בצריכת שירותי ייעוץ השקעות בבנק הפועלים – הן באמצעות שיחות יזומות שעורכים היועצים עם הלקוחות והן בפניות שהם מקבלים מהלקוחות. בנק הפועלים מפעיל את מערך יועצי ההשקעות הגדול ביותר בישראל בפריסה ארצית. מערך יועצי ההשקעות עבר גם הכשרה בנושא הפנסיוני ומהווה כיום את הבסיס המקצועי להרחבת שירותי הייעוץ שיעניק הבנק בתחומי פנסיה וגמל.

המהלך מלווה בקמפיין תקשורתי רחב בטלוויזיה, באינטרנט ובעיתונות.

צילום: סיון פרג'

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.