כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

דורית סלינגר, מנכ"ל מעלות S&P:"פרמיות הסיכון כיום מאד גבוהות הן בעולם והן בישראל ומורות על שנאת סיכון גבוהה שאינה תואמת לרמת הסיכונים בפועל"

3/06/2008

דורית סלינגר, מנכ"ל סטנדרט אנד פורס' מעלות, בועידת שוק ההון 2008:

"זו נאיביות לצפות שחברות הדירוג יקדימו את השוק! השוק צופה את השינויים האפשריים בדירוג על פי האיתות שחברת הדירוג מסמנת ב-Outlook בCredit Watch ובפרמטרים  העיקריים שבבסיס הדירוג.

חברות דירוג אינן אמורות להיות מושפעות ולשנות דירוגים בתקופות גיאות ושפל או בהתאם למחירי האג"ח!

הן אמורות לראות במחירי שוק שאינם תואמים לרמת הסיכון המגולמת בדירוג אור אדום להעמקת הבחינה של איכות האשראי והסיבות לפערים בתשואה.

משקיעים מצפים יציבות מדירוגים ולא תנודתיות של מחירי שוק. המערכות הבנקאיות והביטוחיות מחקות את המודלים של חברות הדירוג ולא נשענות על מחירי שוק".

בפאנל "משבר זמני או מיתון עמוק" שהתקיים אמש במסגרת ועידת שוק ההון 2008, אמרה דורית סלינגר, מנכ"ל סטנדרט אנד פורס' מעלות, בתשובה לשאלה "חברות הנדל"ן והורדת דירוגים – למה רק עכשיו?":

"ההתפתחויות בעקבות משבר הסאב פריים היו הדרגתיות והשלכותיהן על חברות הנדל"ן באו לביטוי בעיקר החל מהרבעון האחרון של 2007. חברות הנדל"ן מינפו את עצמן לרמה גבוהה מאוד (מינוף של 80% ) ואנו התרענו על כך בכל דו"ח בשנת 2007. בעקבות המשבר וההשלכות על נגישות למימון, צרכים במיחזור, ירידת ערך נכסים והאטה במכירות יח"ד בפרויקטים בעיקר בארה"ב אך גם במזרח אירופה, המינוף הגבוה משפיע ביתר שאת. בהתאם למדיניותנו להגביר את השקיפות ולפרסם למשקיעים מידע באשר לבחינת דירוגים שהננו מבצעים, החלטנו על פרסום הודעה של בחינה מחדש של דירוגי חב' הנדל"ן הפועלות מחוץ לישראל. 
 

פרמיות הסיכון כיום מאד גבוהות הן בעולם והן בישראל ומורות על שנאת סיכון גבוהה שאינה תואמת לרמת הסיכונים בפועל.

בארה"ב, המירווח על אג"ח High Yield מייצג שיעור דיפולט של 7%, פי 2 יותר משיעורי הדיפולט במשבר 2001-2003.

היקף הנפקות האג"ח הן בארץ והן בעולם ירד באופו דרמטי. בארץ, המערכת הבנקאית כיום זולה מהמערכת המוסדית ביותר מ-1%. אנו מאמינים כי המרווח הגבוה על אג"ח יצטמצם, יתאים עצמו לרמת הסיכונים  ויעודד הנפקות אג"ח.

בתשובה לשאלה על הרחבת הפיקוח של הרגולטור על חברות הדירוג אמרה סלינגר "בארץ קיים פיקוח של הרגולטור על חברות הדירוג בהיבטי שקיפות וניגודי אינטרסים". בנוסף הוסיפה סלינגר, כי "מהיותנו חברת-בת בבעלות מלאה של S&P אנחנו כפופים ל-Code of Conduct (תואם לנהלים IOSCO לחברות דירוג). "לדעתי, הפיקוח החשוב ביותר על חברות הדירוג היא משמעת השוק,  זה יותר חמור וקשה מכל רגולציה של רגולטור ואני מברכת על כך".

עוד ציינה סלינגר "משיחות שניהלנו עם משקיעים עולה צורך גובר בפרסום שוטף של מעקב אחר אג"ח אשר מתבצע פנימית במעלות. אנו נערכנו לכך ונענה לבקשה ברצון. אנו מאמינים בשקיפות של תהליך הדירוג, הפרמטרים לדירוג ובתרומתם לשכלול השוק".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.