כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

עו"ד ציונה קניג-יאיר: "אין ספק שאפליה על רקע לאום היא אפליה הקיימת בשוק העבודה"

3/06/2008

"אין ספק שאפליה על רקע לאום היא אפליה הקיימת בשוק העבודה (לדוגמא בקבלה לעבודה), נושא זה נמצא על סדר היום של הנציבות אשר רואה חשיבות רבה במאבק על שוויון הזדמנויות בעבודה לכל" – כך אמרה עו"ד ציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה לקראת הרצאתה היום בכנס עורכי הדין בצפון

לרגל הקמתה של הנציבות החדשה לשוויון הזדמנויות בעבודה הוזמנה עו"ד ציונה קניג- יאיר ע"י דירסאת (המרכז הערבי למשפט ומדיניות) וע"י לשכת עורכי הדין בצפון להשתתף בכנס להציג את נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד התמ"ת שהוקם לאחרונה ולהרצות על ההתמודדות באפליה בשוק העבודה.

כמו כן ישתתף בכנס, ד"ר יוסף ג'בארין, מאוניברסיטת חיפה ומנהל דירסאת (המרכז הערבי למדיניות ומשפט) אשר ירצה בנושא "הקמת נציבות השוויון החדשה והתמודדות עם אפליה בשוק העבודה".

עו"ד ציונה קניג-יאיר החלה את תפקידה ב-31.12.07 כנציבה הראשונה לנושא שוויון הזדמנויות בעבודה.

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה הוקמה במטרה למגר אפליה במקומות עבודה על כל רקע שהיא: מין, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית, הורות, גיל, גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, השקפה, מפלגה, שירות מילואים.

עו"ד ציונה קניג יאיר אמרה כי נציבות שוויון הזדמנויות מהווה גב חזק לעובדים ולעובדות שחששו עד כה לעמוד על זכויותיהם מול מעסיקים מפלים ומנצלים, וכי יש בהקמת נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה כדי להעצים אוכלוסיות עובדים מקופחות וכדי להוסיף על ולהשלים את אמצעי האכיפה הפליליים של חקיקת שוויון בעבודה שבאחריות משרד התמ"ת.

עוד מציינת עו"ד ציונה קניג-יאיר כי הנציבות היא גוף בעל סמכויות במישור המשפט האזרחי, ותפעל להעלאת המודעות הציבורית בקרב מעסיקים ועובדים כאחד. הסמכויות כוללות גם איסוף מידע והגשת תביעה בעקבות תלונות אזרחים שהופלו במקומות עבודתם על רקע מין, דת, גזע, הורות, לאום, גיל או נטייה מינית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.