ארכיון

לפי דו"ח קספרסקי לחודש מאי: "ארה"ב היא המקור הגדול ביותר להפצת דואר אלקטרוני הנגוע בוירוסים"

4/06/2008

ישראל, על-פי הדוח, מדורגת במקום ה- 12 ותופסת נתח של 1.8% מהיקף הדואר האלקטרוני הנגוע בוירוסים

חברת אבטחת המידע קספרסקי (Kaspersky Labs), המיוצגת בישראל על ידי פאוור תקשורת,  מפרסמת את סיכום חודש מאי הסוקר את פעילות הוירוסים והגורמים הזדוניים ברשת. מהדו"ח עולה כי חמישית מכלל הדואר האלקטרוני הנגוע בוירוסים מגיע מארה"ב, דבר שהופך אותה למקור ההפצה של דואר אלקטרוני זדוני הגדול בעולם.

ישראל תופסת את המקום ה"מכובד" וממוקמת במקום ה- 12 עם נתח של 1.8% כשהיא מקדימה מדינות כגון רוסיה, יפן ואוסטרליה. חמשת המדינות המובילות בעולם בהפצת וירוסים זדוניים בדואר האלקטרוני הן, בסדר יורד , ארה"ב, פולין, דרום קוריאה, ספרד וסין.

בנוגע למדד הוירוסים הפוגעניים ביותר בחודש החולף עולה, כי חודש מאי היה דווקא חודש שקט יחסית, דבר המוסבר בעובדה הידועה  כי כותבי הוירוסים לוקחים אתנחתא במהלך חודשי הקיץ. למעשה, כותבים חוקרי קספרסקי, השינוי המשמעותי היחיד בדירוג החודשי היה הופעתם מחדש של תולעים המוכרים כבר היטב לחברות אבטחת המידע כגון Netsky וה – Mytob.  

עם זאת, מדגישים החוקרים, אין זה אומר כי חלה ירידה בהיקף הקודים הזדוניים המופצים בדואר אלקטרוני כאשר הבעיות המרכזיות הו תופעות הפישינג והספאם שעדיין מהוות איום אמיתי עבור המשתמש הסופי.