ארכיון

השר גדעון עזרא: "מי שבונה את שכונותיו בראשון לציון בסמיכות לאזורי תעשיה ו/או מקים את המועצה שוהם ליד נתב"ג שלא יתלונן על השפד"ן או רעש המטוסים"

4/06/2008

השר להגנת הסביבה, מר גדעון עזרא, ביום העיון בנושא איכות הסביבה של איגוד החברות העירוניות: "מי שבונה את שכונותיו בראשון לציון בסמיכות לאזורי תעשיה ו/או מקים את המועצה שוהם ליד נתב"ג שלא יתלונן על השפד"ן או רעש המטוסים"

"מי שבונה את שכונותיו בראשון לציון בסמיכות לאזור התעשייה שלא יתלונן על השפד"ן שהיה קיים שם הרבה זמן לפני השכונות. כמו כן מקימים את היישוב שוהם ליד נתב"ג ומתפלאים על רעש המטוסים", אילו מקצת מדבריו של השר להגנת הסביבה מר גדעון עזרא ביום העיון בנושא איכות הסביבה של איגוד החברות העירוניות ברשויות המקומיות.

השר עזרא הוסיף ואמר: "הנני מברך על היוזמה של יו"ר איגוד החברות העירוניות, מר יצחק בורבא, לקיים יום עיון בנושא איכות הסביבה. החברות העירוניות הן הזרוע הביצועית של הרשות המקומית ואני מצפה שהן יובילו בתחום
ובמימוש הדרכים לשמור על איכות הסביבה ברשותם. יש לפתח חיסכון בתאורת רחוב, נושא מיחזור הפסולת ועוד.
יחד עם זאת ראש רשות הנו אחראי מבחינתנו על איכות הסביבה בתחום הרשות אשר הוא עומד בראשה, אני מצפה לשיתוף פעולה ולא התעלמות, איננו מעוניינים להגיע לבית המשפט ולהוציא צווים".

יצחק בורבא יו"ר איגוד החברות העירוניות: "השר גדעון עזרא נענה לבקשתנו למסלול ירוק לחברות עירוניות בנושא הטמנה של פסולת. זוהי פריצת דרך בתחום והענקת כלים ביצועיים לחברות הכלכליות להיכנס ולפעול בתחום של הטמנה ומיחזור פסולת".