כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

לפי נתוני אתר AllJobs: לאחר העלייה בביקושים לעובדים ברבעון הראשון של 2008 ירידות ברוב התחומים במשק

4/06/2008

לפי נתוני מחלקת המחקר של AllJobs לסך הביקושים במשק, חודש אפריל ומאי מראים שינוי מגמה בביקוש לעובדים בישראל. לאחר עליות של בין 6-7 אחוזים בכמות המשרות המוצעות במשק בין חודשים ינואר – מרץ, חודש אפריל ומאי אופיינו בירידה של 8% בממוצע ביחס לחודש קודם. מדד AllJobs מבוסס על מודעות "דרושים" מכל האתרים והעיתונים בישראל.

רויטל הנדלר, מנכל"ית AllJobs, מציינת, כי השינוי באפריל משויך למיעוט גיוסים סביב פסח , אך מאי משקף כבר ירידה מבנית ברורה.  יש לציין כי בעיתונות נצפית ירידה של 0.3% בלבד באפריל, דבר המראה כי הירידה בביקושים עדין לא פגעה בחברות הגדולות המפרסמות בעיתונות המודפסת. עם זאת, אתרי האינטרנט משקפים היום מעל 70% מהמשרות המוצעות במשק, ובהם ניכרת ירידה משמעותית.

בענפי ההיי-טק השונים נצפו ירידות בפעם הראשונה בשנה האחרונה: הדרישה למתכנתים, אנשי אינטרנט וסטטיסטיקאים עלתה ב-2%, עם זאת מקצועות החומרה, אבטחת האיכות, פיתוח אלגוריתמים, ביוטכנולוגיה, ומחשוב ורשתות ירדו ביחס לחודש קודם בכ-7%.

בתחום השיווק והפרסום ניכרה ירידה מתונה של כ-4% ביחס לחודש אפריל ובתחום הקמעונאות ניכרה ירידה של 3% בביקוש לעובדים.

פריצתו של משבר האשראי העולמי ביולי האחרון והכוונה לקצץ 83 אלף משרות במגזר הפיננסים העולמי, נותנים אותותיהם בביקוש לאנשי פיננסיים: הביקוש ליועצי השקעות צנח בהשוואה לחודש קודם ב-22%, והביקוש למנהלי השקעות ירד ב-27%, הביקוש לכלכלנים ירד גם הוא ב-4%. סה"כ תחום הכלכלה והכספים ספג ירידות של 7% ירידה בביקושים בהשוואה לאפריל.

בתחום המשפטים והרכב ניכרה יציבות ביחס לחודש קודם.

רק בענף הביטוח, בניגוד לשאר הענפים ניכר גידול של 19% בביקושים וזאת בעקבות השינויים בענף זה והדרישה הגבוהה לעובדים. אין ספק כי מכירת קופות הפנסיה לחברות הביטוח, פריסת העמלות בביטוח החיים, שינוי מבנה הפוליסות של ביטוחי החיים יחד עם המלצות וועדת בכר והחוקים שבאו בעקבותיה, אשר חייבו את הבנקים למכור את השליטה והבעלות בקופות הגמל הבנקאיות נותנים אותותיהם על שוק הביטוח.

אתר AllJobs.co.il, הוא האתר היחיד המרכז את כל המשרות המתפרסמות במשק הישראלי לאתר אחד. בשנה האחרונה מצאו עבודה דרך האתר 27,000 אנשים, במקצועות ובדרגים מגוונים.

נכון להיום, המאגר מכיל כ-35,000  מודעות דרושים עדכניות, מלמעלה מ-1,800 מקורות שונים. עוד ב- AllJobs כ- 14,000 משרות בלעדיות, אותן מפרסמות חברות המובילות במשק. מחיר המנוי לאתר, המאפשר חשיפה לכל 35,000 המשרות למשך 30 יום, עולה 39 ₪ בלבד. 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.