כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת, אלי ישי, חתם על צו המטיל היטל היצף על יבוא אביזרי צנרת מסין

5/06/2008

סגן רוה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי חתם על צו המאריך בשנתיים נוספות את היטל ההיצף על יבוא קשתות צנרת מפלדה ללא תפר מסין העממית, ומגדיל את שיעור ההיטל, וזאת לאחר שאימץ את מסקנות והמלצות הועדה המייעצת לעניין היטל היצף והיטל משווה, כך מסר הממונה על היטל היצף והיטל משווה במשרד התמ"ת, ראובן פסח.

יצויין כי, קדמה לכך חקירה שניהל הממונה על היטל היצף והיטל משווה במשרד התמ"ת, בעקבות בקשה שהגישה היצרנית המקומית של המוצר. ממצאי חקירת הממונה, שאומצו בעיקרן ע"י הועדה המייעצת ולאחר-מכן ע"י השר, היו כי המוצר עדיין מיובא לארץ בהיצף וכי היבוא בהיצף פוגע בענף היצרני המקומי.

הצו אשר פורסם ב- 28.5.08, מטיל היטל היצף בשיעור של 56% מערך העסקה על יבוא קשתות כאמור מסין העממית. הצו יהיה בתוקף למשך שנתיים מיום פרסומו.

הרקע להטלת ההיטל:

בתאריך 14.9.99 הטיל שר התמ"ס היטל היצף על יבוא ברכיים וקשתות פלדה מסין. ב- 2.12.02 חתם שר התמ"ס על צו המגדיל את שיעור ההיטל ומאריך את תקופת תוקפו. היצרנית המקומית של המוצר, חב' אביזרי צנרת כרמיאל, הגישה לממונה על היטל היצף והיטל משווה במשרד התמ"ת ראובן פסח, בקשה להגדלה והארכה נוספים של ההיטל.

הממונה פתח בחקירה שממצאיה היו כי המוצר מיובא לישראל בהיצף בשיעור של 107.66% וכי כתוצאה מכך נגרם נזק משמעותי לענף היצרני המקומי. יבוא בהיצף נחשב ל"סחר לא הוגן" ולפי הסכם ההיצף של ארגון הסחר העולמי (ה-WTO) רשאית המדינה, במקרה שכזה, להטיל היטל היצף. בהתאם, המליץ הממונה על הטלת היטל היצף בשיעור הנדרש למניעת הנזק לענף היצרני המקומי.

הממונה הגיש את מימצאי חקירתו לועדה המייעצת לענין היטל היצף והיטל משווה וזו, לאחר שדנה בנושא, החליטה לאמץ את עיקרם ולהמליץ לשר להטיל היטל היצף בשיעור 56% למשך שנתיים.

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, קיבל את המלצות הועדה וחתם, לאחר אישור שר האוצר, על צו המטיל היטל כאמור. הצו פורסם ברשומות ביום 28.5.08 והוא מונח כעת על שולחנה של ועדת הכספים של הכנסת לצורך אישורה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.