כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

IBM ומרכז המו"פ של מיקרוסופט חתמו על "האמנה לשיפור התרבות הארגונית בישראל"

8/06/2008

נציגות שתי ענקיות ההייטק הבינלאומיות בישראל, י.ב.מ. ומרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל חתמו על "האמנה לשיפור התרבות הארגונית בישראל".

בשני טכסים חגיגיים נפרדים, חתמו סגן נשיא מיקרוסופט העולמית ונשיא מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל, מר משה ליכטמן ומנכ"ל י.ב.מ. ישראל, מר מאיר ניסנסון על  "האמנה לשיפור התרבות הארגונית בישראל",  בנוכחות יוזמת האמנה הגב' אילה סקופ, יו"ר פורום המנהלות בהייטק.

"הסיבה שאנו חותמים על האמנה היא עסקית גרידא, והיא לא נובעת מהרצון להראות נחמדים לקהילה או לחברה", אמר מר מאיר ניסנסון מנכ"ל י.ב.מ, בהתייחסו לחשיבות האמנה ולתרומתה להצלחה העסקית של כל ארגון. זו לא פרפראזה להגיד שהנשים מהוות היום משאב עיקרי בפעילות העסקית של החברה. ולכן, אין לי ספק שארגון שלא פועל על מנת לאפשר לנשים להשתלב ולתרום להשגת המטרות העסקיות שלו, מפספס כ-50% מהפוטנציאל הטמון בכוח האדם שעומד לרשותו", הדגיש מר ניסנסון.

"אנו מאוד גאים בתרומה של נשים לפיתוחים החדשניים בקבוצות הפיתוח ובמעבדות המחקר היישומי במרכז המו"פ שלנו בישראל. אנו מאמינים שיש לעודד נשים צעירות ללימודי מדע וטכנולוגיה ובמקביל ליצור תנאי עבודה, שיגדילו את השתתפותן של נשים רבות יותר בתעשיית ההיי-טק. אנו מאפשרים תנאי עבודה גמישים לעובדים וסומכים עליהם להשיג את יעדיהם תוך שמירה על איזון בין משפחתם ועבודתם ". כך ציין מר משה ליכטמן, נשיא המו"פ של מיקרוסופט בישראל.

"עברנו את המסה הקריטית עם הצטרפותם של שני שחקני חיזוק בינלאומיים דוגמת י.ב.מ ומיקרוסופט אל 40  מנכ"לים מהבכירים בתעשיית ההיי-טק, שחתמו על האמנה ומנהלים יחד כ- 30,000 עובדים."  ציינה אילה סקופ יו"ר פורום המנהלות בהייטק, המונה כ – 1000 מנהלות.

"מדידת תפוקה ומצוינות של העובדים לפי הישגיהם ולא לפי שעות שהייתם במשרד, הנו אחד מארבעת סעיפי האמנה. הצטרפותם של שני הארגונים הללו לרשימה מכובדת של חברות מובילות בארץ, מעידה על המודעות ההולכת וגוברת של ראשי ארגונים משפיעים במשק, לצורך הדחוף והאמיתי בשינוי דפוסי העסקתם של נשים וגברים כאחד. המרוויחים העיקריים מיישום סעיפי האמנה הם ילדי ישראל". ציינה סקופ.

ארבעת סעיפי האמנה הם: הערכת העובדים לפי תפוקות ועמידה ביעדים - לעומת הערכה לפי מספר שעות העבודה, סיום ישיבות יזומות מראש בארגון והגבלתן עד השעה 17:00, בדיקה שנתית של פערי שכר בארגון ושוויון הזדמנויות בקבלה לעבודה ובתנאי הקידום והעסקה של העובדים.

40 ארגונים במגזר הפרטי בישראל  שחתמו על האמנה: מג'יק, מטריקס, אורקל, נס ישראל, מוטורולה, IBM, מיקרוסופט – המרכז למו"פ בישראל,  SAP,  HP, SPL, כלנית כרמון, אנשים ומחשבים, גרטנר, אדוונטק, , Net-App סימנטק, KLA-Tencor , CA, מלם, יעל תוכנה, אמנט, מרמנט, Cadence, נובל, רשף פתרונות הדפסה-   Brother, החברה לאוטומציה, יוניסיס, קבוצת PSG  , גישה חדשה, אמירים, LMB Consulting , לשכת המסחר ישראל - איסלנד, א.פ.א. כוח תעופה, Goodvision, Dell Israel , אומגה הדרכות מחשבים ,Yku  , רשף טכנולוגיות,Maya Biotech Ltd.

12 רשויות מקומיות שחתמו על האמנה: רמת השרון, באר שבע, רעננה, חולון, מיתר, רהט, דימונה, קדימה – צורן, ערד, מצפה רמון, נתיבות וירוחם.

3 חברות בינלאומיות שחתמו על האמנה: מיקרוסופט מקסיקו, Pure Wave Net Works , ו- Danieli Group , שתיהן מעמק הסיליקון, קליפורניה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.