כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הלמ"ס תאפשר למשתמשים להפיק נתונים מקוונים מנתוני מפקד האוכלוסין שייערך בסוף 2008

10/06/2008

המערכת תתבסס על טכנולוגיית בינה עסקית של חברת SAS ותיושם בסיוע חברת מיה מחשבים המייצגת אותה בלעדית בישראל

רוצה לדעת כמה מתושבי תל אביב הם בעלי השכלה אקדמית וילידי ישראל? מה ההבדל במספר ילדים במשק בית בשכונות שונות של ירושלים?

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) תאפשר למשתמשים להפיק באופן עצמאי מידע מגוון מנתוני מפקד האוכלוסין שיתקיים בדצמבר 2008.

עד המפקד האחרון עיקר הגישה לנתוני המפקד, למרבית המשתמשים, הייתה רק לנתונים מסוכמים. השימוש בנתוני מפקד 2008 שיהיו זמינים במחצית הראשונה של שנת 2010 יתאפשר גם באמצעות הפקת מידע לפי פילוחים שונים בהתאם לצרכי המשתמש כגון גיל, השכלה, אזור גיאוגרפי, מוצא, הכנסה ומשתנים נוספים וכן לבצע השוואות בין אזורים בתוך יישובים ובין ערים שונות בישראל, תוך שמירה על סודיות סטטיסטית וחיסיון נתוני הפרט.

המערכת החדשה מבוססת על טכנולוגיית תובנה עסקית (BI) של חברת SAS האמריקאית אשר מופצת על ידי מיה מחשבים, המייצגת את SAS בלעדית בישראל.

בימים אלו מסתיים השלב הראשון בפרויקט,  אשר יאפשר ללמ"ס להפיק נתונים מורכבים מתוך הסקר המקדים שנערך ב2006, כהכנה לקראת המפקד שייערך בסוף השנה, כל זאת בעזרת ממשק בטכנולוגיה ייחודית ומתקדמת. המפקד האחרון   היה בשנת 1995.

בימים אלו נמשכות ההכנות לקראת מפקד האוכלוסין והדיור שיתקיים בדצמבר 2008. חלק חשוב בהכנות הינו הטמעת תכנת Enterprise Guide של SAS, לצורך הפצת נתוני המפקד ובהמשך אף התאמת התכנה לאפליקציות שיוכלו לשמש  משתמשים המעוניינים להפיק מידע מתוך נתוני המפקד.

מיקי אורלובסקי בחברת מיה מחשבים, מסר כי "הטמעת הפלטפורמה של SAS תסייע ללשכה המרכזית להפוך רעיון מורכב לביצוע פשוט ותוכל להציע למקבלי ההחלטות תמונת מצב אמינה ומדויקת, בזמן ובפורמט הרצוי. המידע שיתקבל, באמצעות אינטגרציה של נתונים מכל רוחב המדינה, יקנה למשתמש יכולת מתקדמת לניתוח נתונים עדכניים והיסטוריים ולהפיק דוחות אמינים."

אודות מיה מחשבים

חברת מיה מחשבים (1980) והיא הנציגה הבלעדית בישראל של ספקית התוכנה האמריקנית SAS. חברת SAS היא מובילה בין לאומית בתוכנות ובשירותי Business Intelligence, המאפשרים להפוך נתונים גולמיים למידע שימושי.

מיה מחשבים משרתת בארץ למעלה מ-100 חברות, משרדי ממשלה, מוסדות מחקר ואקדמיה ואלפי משתמשים. הנהלת מיה מחשבים ממוקמת בהרצלייה והיא מעסיקה בישראל כ-30 עובדים. אתר החברה http://www.miac.com

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.