כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר הציג אמש תכנית רב שנתית להפחתת מיסים

12/06/2008

שר האוצר, רוני בר-און, הודיע אמש במסיבת עיתונאים על תכנית רב שנתית להפחתת מיסים אשר תסייע בהשגת יעד המדיניות של משרד האוצר, צמיחה תוך צמצום פערים.

עיקר התכנית הינה האצת והורדת המיסים לפרטים וחברות, כאשר המקורות למימוש התכנית הם הצמיחה במשק וביטול הפטורים על מיסוי ההפרשות לקרנות השתלמות.

בר-און הציג את התכנית המורכבת מהפחתת מס ההכנסה ליחידים וריווח לשכבות הביניים ומהפחתת מס הכנסה על חברות ל – 20% בשנת 2014. הפחתת שיעור המס תייצר ודאות ותיתן אופק למשק הישראלי.

מרכיב נוסף בתכנית היא ביטול הפטור ממס הכנסה על ההפרשות המעסיק לקרנות השתלמות, כלומר הסכומים שהפקיד המעביד לקרן השתלמות עבור העובד ייחשבו להכנסת העובד לצורך מס הכנסה, ועצמאי לא יקבל ניכוי בשל הפקדותיו. בר- און הדגיש כי לא יבוטל הפטור ממס בגין הפרשות המעסיק לקרן השתלמות בגין ביטוח לאומי ומס בריאות.  כמו כן,  התשואה הנובעת מההפקדות לקרן תישאר פטורה ממס.

שר האוצר ציין כי הנהנים מפטור ממיסוי קרנות ההשתלמות הם בעיקר שלושת העשירונים העליונים. "התמקדנו בתכנית עם הפנים לשכבות הביניים, הנושאות כיום בעיקר הנטל בעוד הן מהוות את הכוח המניע של הכלכלה הישראלית. ביטול הפטור יתרום לחלוקה שוויונית יותר של נטל המס ויביא לכך שהציבור בכללותו ייהנה משכר נטו גבוה יותר. התכנית תביא להגברת האטרקטיביות של המשק הישראלי, תהווה תמריץ לעבודה והשקעות ותבטל עיוותים בבסיס המס".

בר-און הוסיף כי עם הפעלת התכנית הרב שנתית להפחתת מיסים, ישראל צפויה להיות בעלת יתרון על פני כלכלות המערב כבר בשנה הבאה.

עלות היקף הפטור של קרנות ההשתלמות נאמדת בכ-3.7 מיליארד ₪, מזה כ-2.2 מיליארד ₪ בשל הפטור מתשלום מס הכנסה. רק 37% מכלל אוכלוסיית השכירים נהנים מהפטור, כאשר 87.5% מסכום הפטור ניתן לשלושת העשירונים העליונים. יצוין, כי למרות שקרן ההשתלמות אינה בהכרח חסכון ארוך טווח ולא מיועדת לפירעון בגיל פרישה, זוכה קרן ההשתלמות להיות אפיק חסכון הנהנה מפטור תשלום מס.

מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, הוסיף כי התכנית תביא לחלוקה צודקת יותר של נטל המס, תוך שמירה על מדיניות פיסקאלית אחראית "הסכום שיתקבל מביטול הפטור חוזר כולו לציבור בצורה שוויונית יותר באמצעות הפחתת המס".

שר האוצר ציין כי רה"מ עודכן בפרטי התכנית, כמו גם נגיד בנק ישראל וכי בכוונתו להביא את התכנית לאישור הממשלה בקרוב. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.