כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גרטנר: "בשנת 2008 צפויה עלייה של כ-13% במשלוחי המחשבים האישיים בעולם"

15/06/2008

המשלוחים של המחשבים הניידים בעולם צפויים לגדול ב-30.1%

בשנת 2008 המשלוחים של המחשבים האישיים ברחבי העולם צפויים להגיע ל-297 מיליון יחידות, נתון המשקף עלייה של 12.5% בהשוואה להיקף המשלוחים בשנת 2007 שהסתכם ב-264 מיליון יחידות. לנוכח המגמה המתמשכת של התחזקות המחשבים הניידים החליטו האנליסטים של גרטנר להכניס שינוי בתחזית הקודמת שלהם, שפורסמה במרץ ובה חזו גידול של 10.9%.

"כמות המחשבים האישיים הניידים המשווקים עלתה על הציפיות שלנו ברבעון הראשון של שנת 2008", מסביר ג'ורג' שיפלר, מנהל מחקר בגרטנר. "המחשבים הניידים המשיכו ליהנות מתנופת מכירות חזקה ונראה כי המצב הכלכלי בעולם אינו מכביד על המגזר במידה שצפינו. ובכל-זאת, קצת מוקדם מדי לקבוע, כי משלוחי המחשבים האישיים לא יושפעו מכלכלה עולמית מוחלשת, במיוחד אם מחירי הדלק והמזון ימשיכו להאמיר".

שיפורי הטכנולוגיה והתכנון לא רק ממשיכים להנמיך את מחירם האבסולוטי של המחשבים הניידים, הם גם ממשיכים לשפר את הצעת הערך של המחשבים הניידים יחסית לזו של המחשבים השולחניים. כל הגורמים הללו מניעים ביקוש עולמי חזק בתחום המחשבים הניידים. המשלוחים של המחשבים הניידים בעולם צפויים לגדול ב-30.1%.

"המחשב הנייד ASUS Eee מושך אליו תשומת לב רבה, הן בשווקים הבוגרים והן בשווקים המתפתחים, כיוון שהוא מציע נקודות תמחור שעד עתה נחשבו לבלתי אפשריות בתחום המחשבים הניידים", אומר שיפלר. "מספר יצרניות צפויות להציג מחשבים ניידים זעירים מתחרים במחצית השנייה של 2008. אנחנו עדיין בשלבי הערכת סיכויי ההצלחה של קטגוריה חדשה זו של מחשבים ניידים. לעת עתה אנחנו יכולים לקבוע שמחשבים ניידים זעירים יוכלו לתרום לתנופת הצמיחה של שוק המחשבים הניידים, אם יהיה באפשרותם להתקדם אל מעבר לחדשנות גרידא, ולחדור לשוק ייחודי ונרחב משלהם. באופן כללי, נראה כי המחשבים הניידים ממשיכים בתנופת הצמיחה האדירה שלהם, במיוחד בשווקים המתפתחים, שבהם לא נראה היום באופק כל סימן להאטה בזמן הקרוב".

השווקים המתפתחים ממשיכים להיות המגזר שבו נרשם שיעור הגידול הגבוה ביותר במשלוחי המחשבים. התחזית מדברת על עלייה של 17.1% בשנת 2008, בהשוואה לעלייה של 6.3% בלבד בשווקים המפותחים. במכירות המחשבים הניידים צפוי הפער בגידול לבלוט עוד יותר, עם עלייה של 39.4% בשווקים המתפתחים, לעומת 19.1% בשווקים המפותחים.

"נראה כי משלוחי המחשבים ימשיכו להפגין גידול דו-ספרתי כל עוד השווקים המתפתחים יישארו חזקים", אומר שיפלר. "ההאטה הכלכלית בארה"ב ובשווקים מפותחים נוספים משפיעה על השווקים המתפתחים הרבה פחות משצפינו. עם זאת, האמרת מחירי הדלק והמזון מאיצה את האינפלציה ברבים מהשווקים המתפתחים וזה עלול להתחיל להשפיע על הביקוש למחשבים באותם שווקים, במיוחד אם קובעי המדיניות באותן מדינות יחליטו להגביל את התמ"ג כדי לבלום את האינפלציה. בכל מקרה, קשה להניח שהאטת משלוחי המחשבים בשווקים המתפתחים תהיה כה משמעותית עד שתגרום לגידול המכירות העולמי לצנוח לממדים חד-ספרתיים".

אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.

פעילויות גרטנר כוללות:
Gartner Research, גוף המחקר האנליטי
Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני IT
Gartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  

משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.

גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים. אתר החברה: www.gartner.com 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.