כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לא תבקש צווי מניעה נגד השביתה אם תפרוץ

15/06/2008

כך הודיע ביום חמישי האחרון יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש

ברוש: "הטלת מס על קרנות ההשתלמות היא תחילתה של נורמה פסולה של הפרת הסכמי עבודה שתוביל להידרדרות של המשק כולו"

יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלליים, שרגא ברוש, אמר כי המעסיקים במשק לא יבקשו מביה"ד לעבודה צווי מניעה אם ההסתדרות תפתח בשביתה בעוד שבועיים.

ברוש אמר כי המעסיקים במגזר הפרטי רואים בחיוב את החלטתו של שר האוצר להקדים את הפחתת המיסים לחברות ויחידים. "מדובר בצעד תומך צמיחה שיכול להיות בסיס טוב לתחילתה של תוכנית כלכלית להאצת הצמיחה במשק". יחד עם זאת סבור ברוש כי ההחלטה לממן את התוכנית באמצעות הטלת מס על קרנות ההשתלמות היא טעות קשה שמובילה לערעור יחסי העבודה במשק. זאת מפני שהפטור הניתן לעובדים החוסכים בקרנות, מעוגן בהסכם עבודה בין הממשלה להסתדרות. "הטלת המס משמעותה תחילתה של נורמה פסולה של הפרת הסכמי עבודה שעלול להביא לערעור היסודות של המשק כולו".

ברוש הדגיש כי, "הצעד החריף שנקט שר האוצר מטיל את האחריות לשביתה אם תפרוץ על אחריותו המלאה. אני לא חושב שיש מי  שהיה מגיב אחרת על הפרת  הסכם. ההחלטה של השר לנקוט בצעד חד-צדדי מבלי להידבר עם יו"ר ההסתדרות מקוממת".

ברוש אמר כי המעסיקים וההסתדרות יצאו לפני כשלוש שנים לדרך חדשה של פתירת מחלוקות ביחסי העבודה בדרך של הידברות. "במסגרת הזאת הצענו אני ועיני לשר האוצר, כבר בתחילת 2008, להתמודדות עם ההאטה הצפויה במשק. לצערי, משך כל התקופה מסרב שר האוצר לגבש דרכים משותפות להתמודדות עם הנושא. אתמול הוא בחר בדרך המאבק במקום בדרך ההידברות וזה מצער אותי מאוד".

ברוש הבהיר כי ראשי המעסיקים לא ידעו כלל על כוונת האוצר להטיל מס על קרנות ההשתלמות. "משרד האוצר לא עדכן אותנו בעניין. אם הייתי יודע על כך מראש, הייתי מזהיר את שר האוצר מלנקוט בצעד הזה שממילא אין לו שום סיכוי להתממש והוא רק יוצר מהומה מיותרת".

ברוש קורא לשר האוצר שלא להמשיך במתיחות מיותרת ולבטל את ההחלטה על המיסוי, שממילא לא תתממש. "ככל ששר האוצר יקדים את הודעתו על ביטול המיסוי, כך ייטב למשק כולו. אני שב ומציע לשר האוצר לעשות חושבים ולבחור במסלול של הידברות בין כל הגורמים במשק".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.