כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

קרן חינוך ארה"ב-ישראל מסייעת לסטודנטים מהמגזר הערבי להשתלב באוניברסיטאות אמריקאיות

16/06/2008

מפעילה תכנית לימודים ייעודית לסטודנטים מהמגזר הערבי

קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המפעילה את תכנית פולברייט בישראל, הודיעה כי תפעיל גם השנה את תכנית Special English Preparatory Course לסטודנטים מהמגזר הערבי. התכנית, אשר פועלת זו השנה החמישית ברציפות, מיועדת לסייע לסטודנטים מהמגזר הערבי, בעלי תואר ראשון, להשתלב במסלולי לימוד לתואר שני ו/או שלישי באוניברסיטאות בארה"ב.

תכנית הלימודים, המופעלת על ידי השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו (The Princeton Review), תתקיים בחיפה, תחל בחודשי הקיץ ותמשך כ- 8 חודשים. במסגרת הלימודים הסטודנטים יחשפו לסביבת לימוד אינטנסיבית באנגלית וישפרו באופן משמעותי את רמת השליטה בשפה האנגלית, המהווה מחסום פסיכולוגי וממשי עבורם. כמו כן הם יעברו קורסי הכנה לקראת בחינות הקבלה  TOEFL (בחינת קבלה חובה לכל תכנית אקדמאית בארה"ב) ו-  GRE (המהווה תנאי קבלה למרבית מסלולי תואר שני/שלישי). בנוסף, במסגרת התכנית יקבלו הסטודנטים כלים שיסייעו להם לעמוד בדרישות של האוניברסיטאות בארה"ב במטרה לקבל מלגות למימון לימודיהם וכמובן לסיים את הלימודים בהצלחה.

במהלך 5 השנים האחרונות הגישו מועמדות להשתתפות בתכנית לימוד זו כ- 150 סטודנטים מתוכם נבחרו והשתתפו כ- 70 סטודנטים. הסטודנטים נדרשים לעמוד בתנאי קבלה לתכנית הכוללת מעבר ועדת קבלה ובחינת כניסה. השנה ישתתפו בתכנית 16 סטודנטים.

השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו (The Princeton Review), המפעילה מרכזי הדרכה ברחבי הארץ,  אחראית על בניית תכנית הלימוד והפעלתה. התכנים הלימודיים בקורס מבוססים על הניסיון המוכח של פרינסטון ריוויו בהכנה לבחינות TOEFL, GMAT, SAT  ו- GRE בישראל ובעולם כולו בקרב אלפי תלמידים בשנה. חומרי הלימוד פותחו הן בישראל והן בארה"ב ומתאימים לקהל הסטודנטים הישראלי.

אהרונה משכיל, מנהלת מחלקת שרותי יעוץ ללימודים בארה"ב ואחראית על התכנית מטעם קרן חינוך ארה"ב-ישראל, אמרה "מצאנו כי מספר הסטודנטים מהמגזר הערבי המגישים מועמדות ללימודים גבוהים בארה"ב נמוך באופן יחסי שכן עליהם להתגבר על 2 מכשולים משמעותיים- האחד, עלויות שכה"ל אשר יכול להגיע ל- 40 אלף דולר בשנה; השני מבחני הקבלה באנגלית. בכדי להתגבר על קושי השפה הפעלנו לראשונה תכנית לימוד ייחודית זו לפני 5 שנים ואנו גאים בהצלחתה".

דב שליט, מנהל השלוחה הישראלית של פרינסטון ריוויו (The Princeton Review), המפעילה מרכזי הדרכה ברחבי הארץ, מציין כי השיפור מתחילת הקורס לסופו הוא עצום, לדבריו בתחילת הקורס הקודם, הציון הממוצע של הסטודנטים ב-TOEFL עמד על כ-65 מתוך 120 (אחוזון 45). בסוף הקורס הממוצע עמד על כ-96 מתוך 120 (אחוזון 87), כאשר הציון הנדרש ב TOEFL ברוב תוכניות הלימוד הוא 90 מתוך 120.

"אנחנו פוגשים כאן הרבה סטודנטים מבריקים בתחומם, אך רמת האנגלית שלהם נמוכה או נשכחה ובעיקר הם חשים בחוסר ביטחון ביכולות שלהם באנגלית. השילוב של לימודי השפה, עם ההכנה למבחנים, משפר את כישורי השפה ובעיקר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים גבוהים באוניברסיטאות בארה"ב" אמר דב שליט.

אודות פרינסטון ריוויו:

The Princeton Review מובילה עולמית בתחום ההכנה למבחני קבלה למוסדות אקדמיים ומוציאה לאור סדרת ספרי הכנה ומידע לקראת לימודים אקדמאים במילוני עותקים. החברה הוקמה ב-1981, כאשר הייתה הראשונה בתחום ההכנה למבחנים, והיום פועלת ביותר מ-500 מוקדים ברחבי העולם. החברה נסחרת בנאסד"ק תחת הסימול (REVU).

השלוחה הישראלית של The Princeton Review פועלת בישראל משנת 2002. השלוחה בישראל מציעה קורסי הכנה למבחני קבלה למוסדות אקדמיים כגון: GMAT, SAT, GRE ו-TOEFL  במרכזי ההדרכה בתל-אביב, חיפה, באר שבע וירושלים.

מידע אודות קרן חינוך ארה"ב-ישראל ותכנית פולברייט:

קרן חינוך ארצות הברית-ישראל, שהוקמה על ידי ממשלות ארה"ב וישראל בשנות ה- 50, אחראית לניהול ההשתתפות הישראלית בתכנית פולברייט של ממשלת ארה"ב. זוהי היא אחת התכניות המפורסמות ביותר והיקרתיות ביותר בעולם לחילופי סטודנטים ומרצים.  בשנים מאז ייסודה של קרן חינוך ארה"ב-ישראל, מעל ל-1,000 אמריקאים ומעל ל-1,400 ישראלים השתתפו במגוון חילופי מרצים וסטודנטים של תכנית פולברייט. המטרה העיקרית של תכנית פולברייט, שאותה יזם הסנטור וויליאם פולברייט ב-1946, הינה חיזוק יסודות השלום על ידי חיזוק ההבנה בין העם האמריקאי לבין העמים של מדינות שותפות מסביב לעולם.  האמצעי העיקרי להשגת מטרה זו הינו החלפת סטודנטים ומרצים ברמת ההצטיינות האקדמית הגבוהה ביותר.

שירות הייעוץ ללימודים בארה"ב של קרן חינוך ארה"ב-ישראל מספק מידע מדויק, מקיף ובלתי-תלוי על אפשרויות לימוד על-תיכוניות בארה"ב. השירותים של הקרן מכסים טווח נרחב של אפשרויות-לימודים, החל מקורסים טכניים של שנת לימוד אחת, תכניות ללימודי השפה האנגלית ולימודים מרחוק, המשך בתכניות ללימודי תעודה ותואר ראשון וכלה בתכניות לבעלי-תארים מתקדמים, המובילות לתארים מקצועיים במשפטים, רפואה ולתארים שני ושלישי בכל התחומים. צוות יועצות מיומן של שירות הייעוץ ללימודים בארה"ב מספק מידע  בלתי-תלוי וייעוץ על יותר מ-3,600 אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב, ומלוה צעד אחר צעד, לאורך כל תהליך הרישום.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.